Ekonomi
Giriş Tarihi : 21-05-2021 11:47   Güncelleme : 21-05-2021 11:47

Deniz Yatırım Hisse Önerileri – 21 Mayıs 2021 Cuma

21 Mayıs 2021 Cuma Deniz Yatırım hisse önerilerini paylaştı. Deniz Yatırım hisse önerileri ve analizi haberimizde yer alıyor. İşte detaylar…

Deniz Yatırım Hisse Önerileri – 21 Mayıs 2021 Cuma
Emre Hoca

Deniz Yatırım hisse önerileri paylaştı. Deniz Yatırım hisse senedi tavsiyesi ve analizinde bugün neler var haberimizde yer alıyor. 

DENİZ YATIRIM HİSSE ÖNERİLERİ NELER?

KOZAL; Kaymaz Madeni Depolama Projesi ile ilgili davada Koza lehine karar açıklandı / nötr

Tavsiye TUT

Fiyat/Hisse TRY130.00

Getiri Potansiyeli 3%

Koza Altın, Kaymaz altın madeni 2. Atık Depolama Tesisi projesi hakkında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen ÇED olumlu kararının iptali ve yürütmesinin durdurulması için açılan davada, çevresel etki değerlendirmesi olumlu kararında hukuka ve mevzuata bir aykırılık bulunmadığı sonucuna ulaşılarak davanın reddine karar verildiğini duyurdu. Davanın Şirket lehine sonuçlanması açısından açıklamayı olumlu değerlendiriyoruz; bununla birlikte 14 Nisan’da yapılan açıklamada söz konusu dava ile ilgili yürütmeyi durdurma talebinin reddine karar verilmişti. Dolayısıyla kararın beklentiler dahilinde olduğunu ve hisse üzerinde önemli bir etki yaratmayacağını tahmin ediyoruz.

31 Aralık 2020 itibariyle, Koza Altın bünyesinde beş adet üretim yapan maden bulunmaktadır: Ovacık, Çukuralan, Kaymaz, Himmetdede ve Mastra.

Mollakara projesinde metalurjik test çalışmaları devam etmekte olup, Karapınar projesinde ise fizibilite çalışmaları tamamlanmıştır.

Kaynak: Deniz Yatırım