Gündem
Giriş Tarihi : 28-05-2021 13:37   Güncelleme : 28-05-2021 13:55

Ehliyet yaş hesaplama nasıl yapılır? Sürücü belgesi için yaş sınırı

Ehliyet yaş hesaplama işlemi yaş sınırına uyup uymadığınızı belirlemek için önemlidir. Ehliyet yaş hesaplama nasıl yapılır? Kaç yaşındakiler sürücü belgesi alabilir. Siz de ehliyet almak için yaşınızın yetip yetmediğini bilmiyorsanız sürücü belgesi için yaş hesaplama detaylarını okuyabilirsiniz. Sürücü belgesi için yaş sınırı hesaplama nasıl yapılır? Detaylar yazımızda…

Ehliyet yaş hesaplama nasıl yapılır? Sürücü belgesi için yaş sınırı
Emre Hoca

Ehliyet alabilmek için belirlenen yaş sırında olmak gerekir. Sürücü belgesi almak için yaş hesaplaması nasıl yapılır merak ediyorsanız detayları yazımızda bulacaksınız.

EHLİYET YAŞ HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Ehliyet için belirlenen sınır 18 yaştır. 18 yaşını doldurmayanlar ehliyet alamaz. Doğum yılıyla hesaplanacak olan yıl arasındaki fark 18'den küçük olmamalıdır. Bu hesaplamada doğulan gün ve ay rakamlarının da geçilmiş olması gerekir.

A1 EHLİYET YAŞ HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

A1 ehliyeti almak için tam olarak 16 yaşında olunması gerekiyor. Doğum yılı, ay ve güne hesaplamada 16 yılı geçmiş olmak gerekir.

A2 EHLİYET YAŞ HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

A2 motor ehliyeti alabilmek için 18 yaşını doldurmak gereklidir. Doğum yılı, ay ve güne hesaplamada 18 yılı geçmiş olmak gerekir.

DİĞER SÜRÜCÜ BELGESİ İŞLEMLERİ:

Ehliyet yenileme ücreti ne kadar?
Ehliyet yenileme için gerekli evraklar nelerdir?
Ehliyet randevusu nasıl alınır?
Ehliyet için sağlık raporu nasıl alınır?
Ehliyet harcı ödeme nasıl yapılır?