Ekonomi
Giriş Tarihi : 20-06-2020 14:00

Aselsan (ASELS) için “AL” önerisi! Alan Yatırım ASELS teknik analizini paylaştı

Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ASELS) hisse senedi için “AL” önerisi Alan Yatırım’dan geldi! Alan Yatırım yayımladığı ASELS teknik analizinde, hissenin yükseliş trendi içerisinde bulunduğu yorumunda bulundu. Aselsan hisse senedi için kısa vadeli hedef fiyat ve stop loss seviyelerini paylaşan Alan Yatırım, Aselsan hisse önerisinde ne yorumlarda bulundu? İşte Aselsan teknik analizi…

Aselsan (ASELS) için “AL” önerisi! Alan Yatırım ASELS teknik analizini paylaştı

Alan Yatırım Aselsan hisse senedi için “AL” önerisi paylaştı. ASELS hisse kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören şirket için teknik analiz çalışması yayımlayan kuruluş, kısa vadeli hedef fiyat beklentisini analizinde paylaştı.

ASELS AYLIK VE YILLIK ORTALAMALAR BAZINDA YÜKSELİŞTE

Aselsan için aylık ve yıllık fiyat ortalamalarına göre “Yükseliş trendi” değerlendirmesinde bulunan Alan Yatırım, hisse senedi için kısa vadeli destek seviyesini 31,80 TL fiyatta belirledi. Kısa vadeli direnç noktası analizde ASELS için 32,60 TL olarak paylaşılırken, aşağıdaki grafikte görüleceği üzere oluşan yükselen üçgen formasyonuna dikkat çekildi.

Aselsan için üçgen kısa vadeli hedef fiyatı teknik analizde 35,50 TL olarak aktarılırken, mevcut fiyatlara göre yüzde 10 prim artışı beklentisi raporda paylaşıldı. Hissede yüzde 4 oranında geri çekilmeye tekabül eden 31,20 TL fiyatı ise “Stop Loss” olarak aktarıldı.

ASELS SADECE ASKERİ SAVUNMA ŞİRKETİ DEĞİL!

Aselsan’ın imzaladığı yeni iş sözleşmeleri ile askeri savunma alanı dışında sağlık, haberleşme ve ulaşım gibi sektörlerde başarılı işlere imza atıldığı paylaşımında bulunan Alan Yatırım, ASELS için genel teknoloji şirketi benzetmesinde bulundu. ASELS için sektörel proje çeşitliliği nedeniyle risk priminin düşürüldüğünü belirtirken, operasyonel karlılığın olumlu yönde etkilenmeye devam edeceği beklentisi paylaşıldı.