Ekonomi
Giriş Tarihi : 11-06-2020 14:00

Tat Gıda (TATGD) Sek Süt’ü satacak mı? İşte TATGD KAP açıklaması ayrıntıları

Koç Holding’e bağlı Tat Gıda’dan (TATGD) Sek Süt satışına ilgin açıklama geldi! Bloomberg International haber kaynaklarına dayandırdığı satış görüşmeleri haberine ilişkin şirketten yapılan Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP) açıklaması ile konuya netlik getirildi. İşte TATGD KAP açıklaması ayrıntıları…

Tat Gıda (TATGD) Sek Süt’ü satacak mı? İşte TATGD KAP açıklaması ayrıntıları
Enis Mutlu

Borsa İstanbul’da Koç Holding’e bağlı ve TATGD hisse kısaltması ile işlem gören Tat Gıda’dan, SEK Süt satışına dair KAP açıklaması geldi. Son günlerin Borsa İstanbul’da popüler hisseleri arasında yer alan TATGD Kap açıklamasına göre, henüz SEK Süt satışı ile ilgili henüz somut bir karar alınmadı.

TATGD KAP AÇIKLAMASI

Tat Gıda kanadından SEK Süt satışı ile ilgili yatırımcılara yapılan bildirim, “Haber ve Söylentilere İlişkin Açıklama” adıyla yer aldı. TATGD Kap bildiriminde satış ile ilgili şu ifadeler kullanıldı:

Süt ve süt ürünleri işkolumuzda stratejik alternatiflerin değerlendirilmesi amacıyla finansal danışmanlık hizmeti alınması için 3 Aralık 2019 tarihinde Ünlü Menkul Değerler A.Ş. yetkilendirilmiştir. Söz konusu görevlendirme çerçevesinde çalışmalar sürdürülmekle birlikte, görevlendirme tarihinden sonra yaşanan gelişmeler de dikkate alınarak üzerinde çalışılan stratejik alternatiflere dair bu aşamada herhangi bir somut karar alınmamıştır.

3 Aralık 2019 tarihinde yapılan görevlendirmenin kamuya açıklanması, süreçte Şirketimizin rekabet ve pazarlık gücünü olumsuz yönde etkileyebileceğinden, Özel Durumlar Tebliği'nin 6'ncı maddesi kapsamında ertelenmiştir. İşbu açıklama, bilginin gizliliğinin bu aşamadan sonra sağlanamayacağı anlaşıldığından yapılmıştır.

Konuya ilişkin önemli gelişmeler yatırımcılarımızla paylaşılacaktır.”