Gündem
Giriş Tarihi : 16-10-2020 13:45   Güncelleme : 16-10-2020 13:45

Google ezber bozan geliştirmesini duyurdu! Artık şarkının sözlerini ismini bilmeye, uygulamaya dinletmeye gerek kalmayacak!

Google geliştiricileri yeni geliştirmelerini tanıttı! Aranılan şarkının bulunması için “mırıldanma” dönemini başlatan Google, şarkı sözü arama veya uygulamalara dinletmeye gerek kalmadan beğenilen bir şarkıyı bulmayı kolaylaştırmayı hedefliyor. Aklınızdan çıkmayan melodiyi mırıldanarak çok sevdiğiniz şarkıyı artık bulabileceksiniz. İşte melodiden yerli yabancı şarkı bulma ayrıntıları…

Google ezber bozan geliştirmesini duyurdu! Artık şarkının sözlerini ismini bilmeye, uygulamaya dinletmeye gerek kalmayacak!
Enis Mutlu

Google’dan yeni bir hamle geldi! İnternet devi Google güçlendirdiği altyapısı ile bir ilke daha imza attı. Çok beğenilen bir şarkıyı dinleyebilmek için adını bilmeye veya Shazam uygulamasına dinletmeye gerek bırakmayacak gelişme, mırıldanarak veya ıslık çalarak şarkı bulma devrini başlatıyor.

GOOGLE ASİSTAN ÜZERİNDEN KULLANILACAK!

Daha önce farklı bir geliştirici tarafından hayata geçirilen mırıldanarak şarkı bulma geliştirmesinde önemli bir adım atan Google, gelişmiş bir yapay desteğinden yardım alıyor. Google Asistan üzerinden erişim sağlanabilen yeni geliştirme ile doğru bir şekilde hatırladığınız melodiyi mırıldanmanız veya ıslık çalarak Google’a dinletmeniz, şarkıyı bulmanız için yeterli olacak.

GÖZLER GOOGLE – YOUTUBE PLANI ÜZERİNDEYDİ!

Google’ın Youtube için planladığı yeni geliştirmeler gündemde iken gündeme düşen yeni hizmet, teknoloji dünyasında heyecan yarattı. Google ise halen Youtube’u ticari anlamda geliştirmeye yönelik çalışmaları devam ediyor.

İçerik pazarlaması alanında rakipsiz olan Youtube Google planına göre direkt satın alma opsiyonunu da izleyicilerine sunacak. Aktif testlerinin başladığı geliştirmede kişiler içeriklerde gördükleri ürünleri direkt Youtube üzerinden satın alınabilecek. Video üzerinden yapılan satın almalar üreticiye de kazanç sağlayacak.