Gündem
Giriş Tarihi : 26-06-2020 16:05

27 Haziran Cumartesi ve 28 Haziran Pazar noterler açık mı? Hafta sonu nöbetçi noter çalışacak mı?

Türkiye Noterler Birliği (TNB) nöbetçi noter uygulaması kapsamında bu hafta sonu çalışacak noter bilgisi merak ediliyor. Koronavirüs Pandemisi nedeniyle iptal edilen nöbetçi noterlik uygulamasında henüz yeni bir gelişme gerçekleşmedi. Nöbetçi noter sorgulama sayfası üzerinden 27 – 28 Haziran 2020 hafta sonuna ait noterler çalışacak mı sorusuna yanıt veriliyor. İşte bu hafta sonu nöbetçi noter uygulaması hakkında son dakika gelişmeleri…

27 Haziran Cumartesi ve 28 Haziran Pazar noterler açık mı? Hafta sonu nöbetçi noter çalışacak mı?
Enis Mutlu

Türkiye Noterler Birliği nöbetçi noter sorgulama ayrıntıları 27 – 28 Haziran hafta sonu için netleşti. Alım-satım işlemlerini hafta sonu açık olan noterler üzerinden gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar, Cumartesi ve Pazar açık olan nöbetçi noter bilgi için nöbetçi noter sorgulama ayrıntılarında yanıtı bulabiliyor. TNB 27 Haziran Cumartesi ve 28 Haziran Pazar günü nöbetçi noter çalışmayacağını duyurdu.

BU HAFTA SONU NÖBETÇİ NOTER ÇALIŞMAYACAK

Koronavirüs Pandemisi nedeniyle hafta sonu nöbetçi noter uygulaması iptal edilmiş, hafta içi tek/çift numaraya göre nöbetçi noterlik uygulamasına geçilmişti. 12 Mayıs 2020 tarihinde hafta içi nöbetçi noterlik uygulaması iptal olurken, hafta sonu nöbetçi noter uygulamasına henüz başlanmadı.

BU HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI UYGULANACAK

Bu hafta sonu uygulanacak YKS sınavı nedeniyle sokağa çıkma yasağı uygulanacak. 27 Haziran Cumartesi günü 09:30 – 15:30 saatlerinde arasında 81 ilde sokağa çıkma yasağı uygulanırken; 28 Haziran 2020 Pazar günü 09:30’da başlayan sokağa çıkma yasağı, saat 18:30’a kadar sürecek.