Gündem
Giriş Tarihi : 18-06-2020 14:12

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank’tan Son Dakika Açıklaması: 13 İlde Daha Sanayide Antikor Testleri Başlıyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 13 il bünyesindeki sanayide antikor testlerine başlanacağını açıkladı. Yılın ilk 5 ayında 520 yeni fabrikanın üretime geçilmesiyle yatırım talebinin pandemiye rağmen arttığını söyleyen Bakan Varank, sanayide antikör testi uygulamasına başlanacağını belirtti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank’tan Son Dakika Açıklaması: 13 İlde Daha Sanayide Antikor Testleri Başlıyor

Bakan Varank, yılın ilk 5 ayında 520 yeni fabrikanın üretime geçmesiyle yatırım talebinin arttığını belirtti. Buna yönelik olarak ise 13 il bünyesinde bulunan sanayilerde antikor testlerinin başlanacağını açıkladı.

YATIRIM TALEBİ PANDEMİYE RAĞMEN GÜÇLÜ

13 ilde bulunan sanayilerde antikor testlerine başlanacağını açıklayan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Mayıs’tan itibaren ekonomi dipten dönüş sinyalleri vermeye başladı, Haziran’da reel sektördeki canlanma hız kazandı. Sadece OSB’lerde ilk 5 ayda 520 yeni fabrika üretime geçti. Yatırım talebi de pandemi koşullarına rağmen daha güçlü seyrediyor” dedi.

ELEKTRİK TÜKETİMİ YÜZDE 31 ARTTI

Yılın ilk 5 ayında 520 yeni fabrikanın açılmasıyla beraber elektrik tüketiminin yüzde 31 arttığını belirten Bakan Varank, antikor testlerinin başlanacağı sanayilerin bulunduğu 13 ili de açıkladı. Söz konusu iller ise İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Konya, Tekirdağ, adana, Sakarya, Gaziantep, Manisa, Eskişehir, Bursa ve Kayseri olarak duyuruldu.