Gündem
Giriş Tarihi : 18-06-2020 20:06

Tatile Çıkacaklara Müjde! Seyahat ve Konaklama Harcamaları 18 Aya Kadar Taksite Bölünebilecek

Ticaret Bakanlığı tarafından tatil yapmak isteyen vatandaşlara müjdeli haber geldi. Bakanlığın hazırladığı “Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkındaki Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete’de yayımlandı ve yürürlüğe girdi. Yurt içindeki hava yolları, seyahat acenteleri ve konaklama harcamalarına sağlanan taksit imkanı 18 aya çıkarıldı.

Tatile Çıkacaklara Müjde! Seyahat ve Konaklama Harcamaları 18 Aya Kadar Taksite Bölünebilecek

Ticaret Bakanlığı perakende ticarete yönelik uygulamalarında seyahat acenteleri, yurt içi hava yolları ve konaklama harcamalarındaki taksit sayısını değiştirdi. Artık vatandaşlar bu tip tatil harcamalarını aylık 18 taksite kadar bölebilecekler.

9 HAZİRAN’DA KARAR ALINMIŞTI

Seyahat acenteleri, konaklama harcamaları ve yurt içi hava yolları için ödenen ücretlerde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), 9 Haziran tarihinde değişiklik yaptığını duyurmuştu. Kredi kartı ile yapılan bu harcamalar için 9 Haziran tarihinde 12 aydan 18 aya kadar taksit imkanı sağlanmaya başlanacağının bilgisi verilmişti.

KARAR RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan “Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkındaki Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” yürürlüğe girdi. Resmi Gazete’de de yayımlanan bu yönetmelikle artık seyahat acenteleri, konaklama harcamaları ve yurt içi hava yolları harcamaları 18 aya kadar taksite bölünebilecek.