Gündem
Giriş Tarihi : 10-10-2020 14:00   Güncelleme : 10-10-2020 13:25

Korona Aşısı Son Dakika Gelişmesi! Milli Aşının Eli Kulağında! Tarihi...

Dünyada hızla yayılan Corona virüse karşı tüm dünya ülkeleri tedbirler almaya devam ediyor. İçerisinde Türkiye’nin de yer aldığı bazı ülkeler aşı çalışmalarını hızlandırdı. Korona aşısı hakkında Fahrettin Koca çeşitli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca “1 ay içerisinde insan safhasına geçeceğiz.” İfadelerinde bulundu.

Korona Aşısı Son Dakika Gelişmesi! Milli Aşının Eli Kulağında! Tarihi...
Tolga Sarıkas

Dünyada hızlı yayılan Korona virüs karşısında çeşitli ülkeler aşı çalışmalarına devam ediyor. Ülkemizde de devam eden aşı çalışmaları hakkında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca “ Aşı çalışmalarına sorunsuz devam etmek istiyoruz. Aşının üretim için birinin sertifikasını aldığını söyleyebilirim. İleride 1 yada 2 aşı da sertifika alacağını belirtebilirim” ifadelerine yer verdi.

KORONA AŞISI SON DAKİKA AÇIKLAMALARI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı önemli açıklamalar;

* Daha önce de tünelin ucunu gördüğümüzü söylemiştim. Belirtmek istediğim aşı ve hastalığa karşı verilen mücadele idi. Korona virüs aşılarından 2’sinin faz 3 çalışması Türkiye’de yapılıyor ve insan çalışmaları devam etmekte.

* Gelecekteki 1 ay içerisinde 3. aşı da dahil insan safhasına geçeceğiz. Mümkün olduğunca DSÖ standartlarını uygun şekilde kısa süreçte tamamlamak hedefimiz.