Gündem
Giriş Tarihi : 07-10-2020 12:05   Güncelleme : 07-10-2020 12:05

MEB ve belediyeler bedava ücretsiz tablet, laptop ve bilgisayar dağıtımı başvuru linki

Bedava ücretsiz 500 bin tablet bilgisayar dağıtımı başvurusu başladı! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdelenen ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından kimlerin hangi şartlarda başvuracağı ve dağıtım tarihi belirlenen tablet bilgisayarlarla ilgili başvuru ekranı belli oldu. 500 bin ücretsiz tablet bilgisayar başvuru ekranı Askıda Tablet web sitesi üzerinden yapılabilecek. 500 bin ücretsiz tablet kimlere verilecek? 500 bin ücretsiz tablet başvuru ekranına nasıl ulaşılır? İşte bedava 500.000 tablet başvuru ekranı linki ve başvuru detayları…

MEB ve belediyeler bedava ücretsiz tablet, laptop ve bilgisayar dağıtımı başvuru linki
Enis Mutlu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kabine Toplantısı ardından müjdelenen ücretsiz 500 bin tablet bilgisayar müjdesi için start verildi! Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesinde yapılacak belediye ve MEB bedava tablet dağıtımları için başvuru ekranı linki hizmete girdi. Maddi durumu el vermeyen ve uzaktan eğitimden geri kalmak istemeyen öğrenciler, ücretsiz 500 bin tablet başvuru formu bilgilerini doldurarak bedava tablet bilgisayarlarını adreslerinden alabilecek.

ÜCRETSİZ 500 BİN TABLET BAŞVURU LİNKİ NEREDE, BAŞVURULAR NEREYE YAPILACAK?

Ücretsiz 500 bin tablet başvuru linki ASKIDA TABLET üzerinden paylaşıldı. İlgili sayfa üzerinden yapılacak başvurular için “Hemen Başvur” sekmesi kullanılarak bedava 500 bin tablet başvuru formu bilgisine ulaşılabilecek. İsteyen hayırseverler ilgili link üzerinden tablet bağışlarını yaparak, ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını sağlayabilecek.

ÜCRETSİZ 500 BİN BEDAVA TABLET BİLGİSAYAR BAŞVURUSUNU KİMLER YAPABİLİR?

Başvuru şartları ile ilgili açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “İhtiyaç sahibi öğrenciler arasından ailesinin gelir düzeyi, eğitim çağındaki kardeş sayısı, yüz yüze eğitime devam etme durumu gibi kriterler belirledik.” ifadeleri ile dikkat edilecek başvuru şartlarını şu şekilde özetledi:

  1. Ailesinin gelir durumu el vermeyen,
  2. Yüz yüze eğitime katılım gösteren,
  3. Tercihen eğitim çağı yaşında başka kardeşi bulunan.

500 BİN ÜCRETSİZ TABLET BİLGİSAYARLAR NE ZAMAN VERİLECEK?

Önümüzdeki hafta MEB tarafından koordine edilerek dağıtımının başlanacağı açıklanan bedava tabletler ile ilgili Bakan Selçuk, gerekli detayları paylaştı. Bakan Selçuk, “Önümüzdeki haftadan itibaren öğrencilerimize ulaşmaya başlayacak. Cihazların dağıtım süreci milli eğitim müdürlükleri tarafından koordine edilecek, okullar tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak.” ifadeleri ile tabletlerin dağıtımı için tarih bilgisini paylaştı.