Gündem
Giriş Tarihi : 25-10-2020 12:30   Güncelleme : 25-10-2020 12:30

Okullar tüm sınıflara ne zaman açılacak? MEB okulları tamamen ne zaman açacak?

Veliler okulların açılış tarihi ile ilgili haberleri takip etmeye devam ediyor. Tüm sınıfların yüz yüze eğitime ne zaman başlayacağı henüz belli değilken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2 kasımda bazı sınıfların yüz yüze eğitime başlayacağını söyledi.

Okullar tüm sınıflara ne zaman açılacak? MEB okulları tamamen ne zaman açacak?
Tolga Sarıkas

2020 2021 eğitim öğretim yılında aşamalı olarak yüz yüze eğitime geçileceği açıklanmıştı. Yüz yüze eğitim ile ilgili yapılan açıklamadan sonra veliler tüm sınıflar için okulların açılacağı tarihi beklemeye başladı.

Yeni tedbir kararları ile bazı sınıfların kısmi olarak yüz yüze eğitimin başlaması diğer sınıfların ne zaman açılacağı sorusunu akıllara getirmişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz haftalarda virüsün yayılımının gözlemleneceğini ve diğer sınıfların vaka sayılarındaki değişikliklere göre aşamalı olarak açılacağını söylemişti. Geçtiğimiz günlerde yapılan kabine toplantısından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bazı sınıflar için 2 kasımda yüz yüze eğitimin başlayacağını açıklamıştı. Erdoğan'ın açıklamasından sonra veliler hangi sınıfların okula gideceğini araştırmaya başladı.

FAHRETTİN KOCA OKULLARIN AÇILMASI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bursa'da Korona virüs ile ilgili yeni açıklamalar yaptı. Virüsün yayılımı ile ilgili bilgi veren ve alınacak önlemlerden bahseden Bakan Koca okulların açılma süreci ile ilgili de konuştu.

Fahrettin Koca okullarda ciddi bir salgın durumunun oluşmadığını, etkili önlemler alındığını duyurdu. Okula giden yaş grubunda şimdilik vaka artışı gözlenmediğini duyuran Fahrettin Koca değerlendirmenin önümüzdeki haftalarda da devam edeceğini açıkladı. Bakan Koca 2 kasım itibariyle 5. ve 9. sınıflarında yüz yüze eğitime başlayacağını açıkladı.

BAKAN SELÇUK 5. VE 9. SINIFLARIN YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLAMASINI YORUMLADI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk kendi okuduğu ilkokulda düzenlenen "Birleştirilmiş Sınıflarda Görev Yapan Öğretmenlerin Gelişim Programı" projesinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bakan Selçuk proje hakkında bilgi verdikten sonra 5. ve 9. sınıflar için yüz yüze eğitimin çok önemli olduğunu belirtti. Bu iki sınıfın yeni bir geçiş dönemi olması açısından yüz yüze başlamasının erken olmasının avantajlı olduğunu söyledi. Ziya Selçuk okulları kademeli açmanın önemli olduğunu ve çok kontrollü davrandıklarının altını çizdi.