Personel Alımı
Giriş Tarihi : 14-01-2020 20:05

İBB’den 7 Bin TL Maaşla Personel Alıyor Müjdesi! Başvuru Şartları ve Kadrolar Neler?

İBB Kariyer uygulamasının başlatan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, istihdam sözüyle yola çıkmıştı. İmamoğlu İBB Kariyer doğrultusunda en az 7 bin TL maaşla personel alımı yapacağını duyurdu. Vatandaşlar tarafından büyük bir ilgiyle karşılaşılan bu ilan, merakla araştırılıyor. Peki başvuru şartları neler ve hangi kadrolarda alım yapılacak? İşte detaylar…

İBB’den 7 Bin TL Maaşla Personel Alıyor Müjdesi! Başvuru Şartları ve Kadrolar Neler?

İBB Kariyer ilk duyulduğu günden itibaren yoğun bir ilgiyle karşılandı. Geçtiğimiz günlerde İBB Kariyer üzerinden personel ilanı yayınlandı. En az 7 bin TL maaşla kadın yada erkek personel aranıyor. İşe alım yapılacak kadro ise sağlık personeli çalışanları. İBB Kariyer üzerinden yayınlanan ilanda aranan personel için şu ifadeler kullanıldı: “Poliklinik hizmetlerini yürütmek, hastaların şikayetleri ile tıbbi geçmişi hakkında bilgi edinmek, hasta ve hasta yakınlarına, hastalığın tanısı ve tedavi yöntemleri konusunda bilgilendirmek ve tedavi iyileşme süreçlerini takip etmek ve gerektiğinde tedavi yönteminde değişiklikler uygulayacak İstanbul Avrupa Yakası’nda; Edirnekapı ve çevre ilçelerinde ikamet eden, İstanbul Anadolu Yakası’nda; Kartal, Üsküdar ve çevre ilçelerinde ikamet eden “Doktor” işe alımı yapılacaktır.”

İBB KARİYER SAĞLIK PERSONELİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

• Üniversitelerin tıp fakültelerinden mezun (yurt dışı üniversitelerinde eğitimini tamamlayanlar için YÖK denklik belgesi istenir).
• Evde bakım, ilk yardım veya yoğun bakım konularının en az birinden deneyim kazanmış.
• Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmamak.