Personel Alımı
Giriş Tarihi : 15-06-2020 18:00

İstanbul’da Sağlık Tesislerinde İstihdam Etmek Üzere 3 Bin 250 Personel Alımı Yapılacağı Açıklandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık bölümü çalışanlarına müjdeli bir haber verdi. İstanbul’da istihdam etmek üzere 3 bin sözleşmeli sağlık personelinin alınacağını söyleyen Bakan Koca, 250 sürekli işçi alımı yapılacağını da sözlerine ekledi. 3 bin 250 kişiye istihdam sağlanacak sağlık personeli alımı için başvurular da 16-22 Haziran tarihleri arasında yapılacak.

İstanbul’da Sağlık Tesislerinde İstihdam Etmek Üzere 3 Bin 250 Personel Alımı Yapılacağı Açıklandı
Tolga Sarıkas

Sağlık çalışanları için 3 bin 250 kişilik istihdam müjdesi Bakan Fahrettin Koca’dan geldi. İstanbul’da istihdam etmek üzere Bakan Koca 3 bin sözleşmeli sağlık personeli ve 250

BAŞVURULAR 16-22 HAZIRAN ARASINDA YAPILACAK

İstanbul’daki sağlık tesislerinde istihdam edilmek üzere 3 bin sağlık personeli 250 de işçi alımı yapılacağı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklandı. Söz konusu personel alımının 16-22 Haziran tarihleri arasında gerçekleşeceğini de sözlerine ekleyen Bakan Koca, duyuruları Bakanlığın, ÖSYM’nin ve İŞKUR’un internet sitesinden takip etmeleri gerektiğinin de altını çizdi.

ALIMLAR KPSS ILE YAPILACAK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı yazılı açıklamaya göre Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanına ve ÖSYM tarafından yapılan merkezi yerleştirme üzerinden personel alımı yapılacak. Sağlık tesislerinde çalışmak üzere istahdamların 2 bin 302’si hemşire, 606’sı sağlık teknikeri olacağı, kalanların ise ebe, psikolog, diyetisyen, fizyoterapist ve sosyal çalışmacı unvanlarında olacağı açıklandı. Tercih kılavuzunun ise ÖSYM resmi internet sitesinde olacağını 16-22 Haziran tarihlerinde adayların tercih yapabileceğini belirtti.

İŞÇI ALIM DUYURULARI İÇIN İŞKUR VE BAKANLIĞIN İNTERNET SITESINI TAKIP EDIN

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sözleşmeli sağlık personeli alımı için Bakanlığın, ÖSYM’nin ve İŞKUR’un internet sitelerinin takip edilmesini söyledi. Ayrıca 108 temizlik, 113 bakım ve onarım hizmetleri, 29 koruma ve güvenlik hizmetleri için alım yapılacağını sözlerine ekledi. Toplamda 250 işçinin alımının yapılacağını söyleyen Koca son olarak şu ifadeleri kullandı:

“İşçi alım duyurusu için Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve İŞKUR internet sitelerini takip ediniz. Yeni atamaların, salgınla daha etkili mücadele etmemize ve vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasına önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Hayırlı olsun.”