Bankacılık
Giriş Tarihi : 26-03-2021 17:12   Güncelleme : 26-03-2021 17:16

PTT Adıma Yatan Para Sorgulama Nasıl Yapılır? (2021 GÜNCEL RESİMLİ ANLATIM)

PTT adıma yatan para sorgulama işlemini E-Devlet üzerinden yapabilirsiniz. PTT adıma yatan para var mı, hesabıma para yatmış mı kısa sürede öğrenebilirsiniz. TC ile PTT bakiye sorgulama işlemini ve diğer tüm detayları yazımızdan resimli anlatımla inceleyebilirsiniz. PTT'ye adınıza para yatıp yatmadığını birkaç adımlık kısa bir işlemle anında öğrenebilirsiniz.

PTT Adıma Yatan Para Sorgulama Nasıl Yapılır? (2021 GÜNCEL RESİMLİ ANLATIM)

PTT üzerinden adınıza yatan para olup olmadığını E-devlet'e giriş yaparak PTT işlemler sayfasından öğrenebilirsiniz. E-Devlet'te yer alan ilgili sayfa üzerinden birçok işleminizi şubeye gitmeden yapabilirsiniz.

PTT ADIMA YATAN PARA VAR MI SORGULAMA SAYFASINA NASIL GİRİLİR?

İlgili sayfaya E-devlet şifreniz ve TC kimlik numaranızla giriş yapabilirsiniz. E-Devlet'e giriş yaptıktan sonra arama kutucuğuna ''PTT'' yazınız. Karşınıza aşağıdaki sayfa gelecektir.

E-Devlet üzerindeki PTT sayfasına giriş yaptıktan sonra ''PTTbank İnternet Bankacılığı Hesabından İsme Havale Sorgu ve İptal İşlemlerinin Gerçekleştirilmesi'' kısmına giriş yapınız.

Karşınıza gelen ekrandan ''Uygulamaya Git'' butonuna tıklayınız. 

Bu kısma giriş yaptıktan sonra adınıza yatan para var mı öğrenebilirsiniz. Eğer PTT bankacılık işlemleri şifreniz yoksa karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. Bu bölümde ''Yeni Şifre Al'' butonuna tıklayarak şifrenizi alabilir ve sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

E DEVLET PTT SAYFASI ÜZERİNDEN BAŞKA HANGİ İŞLEMLER YAPILABİLİR?

E-devlet içerisinde yer alan PTT sayfasından yapabileceğiniz bazı işlemler şunlardır:

  • HGS Bakiye ve Yükleme
  • Trafik Cezası Ödeme
  • Havale İşlemleri
  • Ekstre İşlemleri
  • Tapu Ödeme
  • Borç Sorgulama

Yukarıda belirttiklerimizin dışında daha birçok işlemi E-devlet PTT sayfası üzerinden şubeye uğramanıza gerek kalmadan gerçekleştirebilirsiniz.

Aşağıdaki videodan PTT yardım parası sorgulama işleminin adım adım inceleyebilirsiniz.