Personel Alımı
Giriş Tarihi : 27-02-2021 12:32   Güncelleme : 27-02-2021 12:32

Üniversite Hastanesi 23 Hemşire Alımı Yapacak! 

Bülent Ecevit Üniversitesi Hastanesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde görevlendirilmek 23 hemşire istihdam edilecek. KPSS şartı aranacak adayların en az lise mezunu olması gerekiyor.

Üniversite Hastanesi 23 Hemşire Alımı Yapacak! 
Emre Hoca

Bülent Ecevit Üniversitesi Hastanesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde görevlendirilmek 23 hemşire istihdam edilecek. KPSS şartı aranacak adayların en az lise mezunu olması gerekiyor. Atama yapılacak boş kadrolar için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesi kapsamında aranan nitelikler belirtildi.

Başvurular 15 Gün İçinde Tamamlanacak

Bülent Ecevit Üniversite Hastanesi’nde hemşire olarak görev almak isteyen adaylar için 26 şubat tarihinde başlayan başvurular 12 mart tarihine kadar 15 gün devam edecek. Başvuruda bulunacak adaylar başvurularını aranan şartları sağladıktan sonra gerekli belgeler ile birlikte şahsen üniversite hastanesi giderek başvuru yapacaklar.

Genel Başvuru Şartları Nelerdir?

Başvuru yapacak adaylarda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen nitelikleri taşımak, vardiya ve gece nöbetlerine engel olacak sağlık probleminin bulunmaması ve herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almamak gibi şartlar aranacak.

Ek Maddeler İle Özel Şartlar Getirildi

Başvuru genel şartları yanında 11 hemşire adayı için 4605 nitelik kodu çerçevesinde Hemşirelik veya Sağlık Hizmetleri lisans programlarından mezun olma şartı getirildi. 12 hemşire adayı ise 2125 nitelik kodu ile Ebelik-Hemşirelik veya Sağlık Hizmetleri alanından mezun olma şartı başvuruda değerlendirilecek özel şartlar arasında belirtildi.

KPSS Şartı Başvuruda Geçerli Olacak

Üniversite hastanesine başvuru yapacak 23 hemşire adayı için 2020 yılı KPSS sınavlarından lisans, ön lisans ve ortaöğretim düzeylerinden en az birisine girmiş olması şartı aranacak. Başvuruların değerlendirilmesi için KPSS sınavından lise mezunları için KPSS P94 puan türünden ön lisans için KPSS P93 puan türünden ve lisans mezunu adaylar için KPSS P3 puan türünden puan almış olmak şartı gözetilecek.