Para Piyasaları
Giriş Tarihi : 19-04-2021 10:59   Güncelleme : 19-04-2021 10:59

Ünlü Analistin ETH’ye Rakip Gördüğü 5 Altcoin

Kripto para piyasaları 17-18 Nisan tarihli hafta arasında büyük bir geri çekilmeye sahne oldu. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) öncülüğünde yaşanan sert geri çekilmelerde piyasalar kızıl grafiklere büründü. Ancak birçok kripto para topluluğunda, bu düşüşlerin geçici olduğu fikri benimseniyor.

Ünlü Analistin ETH’ye Rakip Gördüğü 5 Altcoin
Emre Hoca

Piyasalarda rallinin devam edeceği ve yükselişlerin yeniden başlayacağı düşüncesi hakim durumda. Birçok altcoin için rallinin devam edeceği fikrini benimseyen analistlerden biri de Lark Davis.

Ünlü Analistin ETH’ye Rakip Gördüğü 5 Altcoin

Piyasaların popüler analisti, lider altcoin Ethereum’a (ETH) rakip olabileceğini düşündüğü 5 altcoin projesine dikkat çekti. Davis’e göre işaret ettiği, altyapısal olarak gelişmiş olan ve genellikle DeFi ve NFT sektörlerinden tercih ettiği altcoinler, ilerleyen dönemlerde ciddi yükselişler bekliyor.

Ünlü Analistin ETH’ye Rakip Gördüğü 5 Altcoin

Lark Davis’in İşaret Ettiği 5 Altcoin

Kendisini “İnanılmaz bir Ethereum boğası” olarak tanımlayan Lark Davis, Ethereum ağında vaat edilen ölçeklendirme çalışmalarının gerçekleşeceğini düşündüğünü ancak buna rağmen bu gelişim gerçekleşene kadar diğer akıllı sözleşme platformlarının yatırım fırsatı oluşturduğunu ifade etti.

Analist bu kapsamda şu 5 altcoini işaret etti:

•    Binance Coin (BNB)

•    Cardano (ADA)

•    Polkadot (DOT)

•    Solana (SOL)

•    Terra (LUNA)

Ünlü Analistin ETH’ye Rakip Gördüğü 5 Altcoin

Özellikle Binance Smart Chain (BSC) ağına değinen Davis, bu ağın halihazırda Ethereum ağından ciddi ölçüde pazar payı aldığını dile getirdi. Analiste göre DeFi sektörünün %15’lik bölümünü elinde tutan Binance Smart Chain, Ethereum’un karşısındaki en büyük rakip.