Bankacılık
Giriş Tarihi : 24-10-2020 21:00   Güncelleme : 24-10-2020 21:00

Vadeli mevduat faizleri adım adım zirveye yürüyor! İşte en yüksek faizi veren bankalar...

Ekonominin sallantılı olduğu bugünlerde vatandaşlar çözümü mevduat hesaplarında buluyor. Her geçen gün mevduat hesaplarının sayısı çoğalırken, mevduat hesaplarındaki faizlerde yükselişe geçti. Bankaların mevduat hesaplarına verdikleri faiz oranları dikkat çekiyor.

Vadeli mevduat faizleri adım adım zirveye yürüyor! İşte en yüksek faizi veren bankalar...
Tolga Sarıkas

Tüm bankalarda açılabilen mevduat hesaplarının faiz oranları yükselişe geçti. Ekonominin sıkıntılı olduğu pandemi sürecinden bu yana bankalardaki mevduat hesaplarında ciddi bir artış söz konusu. Kendisini garantiye almak isteyen vatandaşlar mevduat hesabı açmaya devam ediyor. Farklı kurlarda da açılabilen mevduat hesaplarının faiz oranları ise dikkat çekiyor. Birçok bankanın mevduat hesaplarına verdiği faiz oranları artışa geçmiş durumda.

Mevduat hesabı açtırmak isteyen vatandaşlar ise paralarının hangi bankada daha çabuk değerleneceğini merak ediyor. Paralarına değer kazandırmak ve birikim yapmak isteyen vatandaşlar bankaların mevduat hesabı faiz oranlarını araştırıyor ve en yüksek faiz veren bankaları bulmaya çalışıyorlar. Bu süreçte mevduat hesapları için en yüksek faiz oranı veren bankalardan ise Aktifbank, TEB, INGBank, Odeabank ve QNB Finansbank ön sıralarda yer alıyor.

AKTİFBANK MEVDUAT HESABI FAİZ ORANLARI

Aktifbank'tan minumum 200 TL ile açılabilen mevduat hesabının vadesi 1 ile 365 gün arasında değişebiliyor. Banka % 15 faiz oranı ile ilk sırada yer alıyor.

TÜRKİYE EKONOMİ BANKASI MEVDUAT HESABI FAİZ ORANLARI

Türkiye Ekonomi Bankası da % 13 mevduat hesabı faiz oranı ile dikkat çekiyor. Türkiye Ekonomi Bankası'ndan mevduat hesabı açtırmak için en az 2500 TL yatırmak gerekiyor.

INGBANK MEVDUAT HESABI FAİZ ORANLARI

Mevduat hesabı faiz oranı en yüksek olan bankalardan biri de ING. INGBank % 10 ile % 13 arasında değişen faiz oranı ile vatandaşların dikkatini çekiyor. INGBank'tan mevduat hesabı açtırmak isteyen vatandaşlar minumum 1000 TL maksimum 1.500.000 TL yatırabiliyor.

ODEABANK MEVDUAT HESABI FAİZ ORANLARI

Odeabank mevduat hesaplarına % 9 ile %13 arasında değişen faiz oranı uyguluyor. 120 güne kadar vade seçeneği olan Odeabank'tan mevduat hesabı açtırmak için minumum 5000 TL yatırmak gerekiyor.

QBN FİNANSBANK MEVDUAT HESABI FAİZ ORANLARI

QNB Finansbank'ta mevduat hesabı açtıracak vatandaşlara ise % 9,5 ile % 12,25 arasında faiz uygulaması yapılıyor. Hesabı açtırmak için minumum 1000 TL yatırmak gerekiyor.