TOKİ Haberleri
Giriş Tarihi : 25-10-2020 18:30   Güncelleme : 25-10-2020 18:30

Vatandaşlar akın etti! TOKİ’den 395 TL Taksitle 240 Ay Vadeli Kurasız Ev Satışı oldukça popüler

TOKİ satışları birçok ilde uygun taksitlerle devam ediyor. Dar gelirli vatandaşlar için ev satışı yapmaya devam eden TOKİ uygun taksitleri ve vade oranı ile vatandaşların yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Vatandaşlar akın etti! TOKİ’den 395 TL Taksitle 240 Ay Vadeli Kurasız Ev Satışı oldukça popüler
Tolga Sarıkas

TOKİ evi olmayan, kirada oturan dar gelirli vatandaşlara uygun seçeneklerle ev satışı yapmaya devam ediyor. Türkiye'nin birçok ilinde bulunan TOKİ evleri uygun fiyatları ile alıcısını bekliyor. TOKİ resmi internet sitesi üzerinden paylaşılan ilanlar ile dar gelirli aileler kendilerine uygun seçenekleri değerlendiriyor.

TOKİ ev satışı yaparken vatandaşlara belli bir miktarı başlangıçta ödemek kaydı ile uygun taksitlerle ödeme yapma seçeneği sunuyor. 400 TL'ye kadar düşebilen aylık taksitler ile dar gelirli vatandaşlar da ev sahibi olabiliyor. Uygun taksit oranları ile 24 aya kadar taksit yapılan TOKİ evlerinden birine sahip olmak artık çok kolay.

TOKİ'DEN KİMLER EV ALABİLİYOR?

TOKİ ev satışları dar gelirli vatandaşlara yönelik yapılıyor. Kirada oturan vatandaşların da ev sahibi olmasını sağlamak amacı ile yürütülen satışlarda basit şartlar aranıyor. TOKİ'den ev almak için 18 yaşından büyük T.C. vatandaşları başvuru yapabiliyor. Ev alacak kişi de aranan tek şart ise dar gelirli olmak.

TOKİ SATIŞLARI İÇİN YAPILACAK BAŞVURULARDA GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

TOKİ satışlarına başvuru yapacak olan dar gelirli vatandaşların başvuru için bulundurması gereken bir takım belgeler de bulunuyor. Ev almak için başvuru yapacak kişilerin kimlik fotokopisi ve sicil kaydı getirmesi isteniyor. Bunlarla beraber bankaya yatırılan peşinatın makbuzu da isteniyor. Şartları sağlayan ve belgelerini eksiksiz getiren vatandaşlar TOKİ'den ev almak için başvuru yapabiliyor.

TOKİ DAİRELERİNİN SATIŞI HANGİ İLLERDE DEVAM EDİYOR?

TOKİ dairelerinin satışları birçok ilde gerçekleştirilmeye devam ediliyor. Sivas, Denizli, Kastamonu, Tokat ve Ankara gibi birçok ilde satışı yapılan TOKİ dairelerinin aylık taksitleri ise 395 TL'ye kadar düşebiliyor. TOKİ evlerinin fiyatları ve taksit miktarları illere göre farklılık gösteriyor. Ankara'da 1080 TL olan aylık taksitler Denizli'de 420 TL'ye düşebiliyor.