DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000

AAVE HABERLERİ VE AAVE HABER BAŞLIKLARI

Aave haberleri sayfamızdan Aave güncel gelişmeleri takip edebilirsiniz. Aave yükselir mi? Aave düşer mi? Uzman Aave yorumları ve güncel Aave grafik analizleri hakkında detayları sizlerle paylaşıyoruz. Gazetebanka olarak hazırladığımız para piyasaları hakkında tüm detaylar sizlerle!

aave coin nedir

AAVE COİN NEDİR?

Ortaya çıkan bir dizi DeFi kripto para birimlerinden biri olan Aave , kullanıcıların aracı olmadan kripto varlıklarını ödünç vermesine, ödünç almasına ve faiz kazanmasına olanak tanıyan merkezi olmayan bir borç verme sistemidir. Ethereum blok zincirinde çalışan Aave , bunun yerine, bu varlıkların yazılımını çalıştıran dağıtılmış bir bilgisayar ağı tarafından yönetilmesini sağlayan bir akıllı sözleşmeler sistemidir. Bu, Aave kullanıcılarının fonlarını yönetmek için belirli bir kuruma veya kişiye güvenmelerine gerek olmadığı anlamına gelir. Yalnızca kodunun yazıldığı gibi çalışacağına güvenmeleri gerekir.

aave coin nedir

Aave yazılımı, özünde, kullanıcıların ETH , BAT ve MANA dahil 17 farklı kripto para birimini ödünç vermesini veya ödünç almasını sağlayan borç verme havuzlarının oluşturulmasını sağlar. Ethereum'daki diğer merkezi olmayan borç verme sistemleri gibi, Aave borçlularının borçlanmadan önce teminat vermesi gerekir. Ayrıca, yalnızca koydukları teminatın değeri kadar borç alabilirler. Borçlular, başka bir varlığın değerine sabitlenmiş, aToken olarak bilinen özel bir belirteç biçiminde fon alırlar. Bu belirteç daha sonra kodlanır, böylece borç verenler mevduata faiz alırlar

Bir borçlu, örneğin DAI'de teminat verebilir ve ETH'de ödünç alabilir. Bu, bir borçlunun farklı kripto para birimlerine doğrudan sahip olmadan maruz kalmasını sağlar. Aave, anında krediler ve blok zincirlerinin benzersiz tasarım özelliklerinden yararlanan diğer borç ve kredi verme biçimleri gibi ek özellikler de sunabilir.

aave coin nedir

AAVE NASIL ÇALIŞIR?

Aave, belki de en iyi borç verme havuzları sistemi olarak tanımlanabilir. Kullanıcılar, ödünç vermek istedikleri fonları bir havuzda toplarlar. Borçlular daha sonra kredi aldıklarında bu havuzlardan para çekebilirler. Bu jetonlar, bir borç verenin istediği gibi takas edilebilir veya aktarılabilir. 

aave coin nedir

Bu etkinliği kolaylaştırmak için Aave, iki tür token çıkarır: kredi verenlere, depozitolardan faiz toplayabilmeleri için verilen aTokens ve Aave'nin yerel tokenı olan AAVE tokenları. AAVE kripto para birimi sahiplerine çeşitli avantajlar sunar. Örneğin, AAVE borçluları, belirteçte belirtilen kredileri alırlarsa bir ücret almazlar. Ayrıca, teminat olarak AAVE kullanan borçlular ücretlerde indirim alırlar. 

AAVE sahipleri, AAVE'de bir ücret ödüyorlarsa, halka açıklanmadan önce kredilere daha fazla bakabilirler. Teminat olarak AAVE veren borçlular da biraz daha fazla borç alabilir. Veri firması Nomics, AAVE'nin özelliklerinin daha kapsamlı bir listesine sahiptir. 

E-Bülten Kayıt