DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000

ALTIN NE OLUR HABERLERİ VE ALTIN NE OLUR HABER BAŞLIKLARI

Altın ne olur sayfamızda ekonomi ve finans dünyasını ilgilendiren önemli gelişmeler eşliğinde uzman altın yorumları ve tahminleri sizler için hazırlanır. Altın alacaklar dikkat etmesi gerekli seviyeleri sayfamız haberlerinden öğrenebilirken, altını olanlar dikkat edecekleri kritik analizlere sayfamız haberlerinden ulaşabilir. 2020, 2021 altın fiyat tahminleri son dakika haberleri şeklinde Gazete Banka sayfalarında yerini alırken; kısa, orta ve uzun vade vatandaşın altın yorumları ve altın yükselecek mi düşecek mi sorusunun yanıtı sayfamız haberlerinde bulunabilir.

ALTIN NEDİR?

Altın, kimyasal elementtir. Sembol Au'dur. Saf haliyle, parlak , hafif kırmızımsı sarı, yoğun, yumuşak, dövülebilir ve sünek bir metaldir . Kimyasal olarak altın, bir geçiş metali ve bir grup 11 elementidir . En az reaktif kimyasal elementlerden biridir ve standart koşullar altında katıdır . Altın genellikle serbest elemental (yerli) formda külçe veya tahıl olarak bulunur.

ALTIN NEDEN DEĞERLİDİR?

Her şeyden önce, değerli bir metali yapan, nadir olmasıdır. Gümüş veya bakırdan daha nadir, antik çağlardan beri çıkarılan diğer iki metal, değeri orantılı olarak daha büyüktü. İkincisi, altının harika özellikleri vardır. Kararmaz, çalışması çok kolaydır, tele çekilebilir, ince levhalar halinde dövülebilir, diğer birçok metalle alaşım yapabilir, eritilebilir ve son derece ayrıntılı şekillere dökülebilir, harika bir renge ve parlak bir parlaklığa sahiptir. Tüm bu özellikler eski zamanlardan beri, bugün olduğu gibi, sadece altın külçelerini yüksek sıcaklıklarda ısıtarak ve çekiç veya kalıp gibi basit aletler kullanarak kullanılabilir. Kısacası altın çok akılda kalıcı, bu yüzden asıl kullanımının mücevherde olması sürpriz olmamalı.

Çok eski zamanlardan beri, asil metalin göz kamaştırıcı parlaklığı, kraliçelere veya krallara uygun, dünyanın en çok beğenilen ve en seçkin mücevherlerine göre tasarlanmasına izin veriyor. Günümüzde yeni çıkarılan veya geri dönüştürülen altının çoğu mücevher yapımında kullanılmaktadır. Depolananların aksine, her yıl mevcut altının yaklaşık% 78'i bu amaç için kullanılıyor.

ALTIN HEP DEĞERLİ Mİ KALACAK?

Altının temel sorunu, petrol veya buğday gibi diğer emtiaların aksine, tükenmemesi veya tüketilmemesidir. Altın çıkarıldıktan sonra dünyada kalır. Öte yandan, bir varil petrol, gaza ve arabanızın gaz tankında veya bir uçağın jet motorlarında tüketilen diğer ürünlere dönüştürülür. Biz ve hayvanlarımızın yediğimiz gıdalarda tahıllar tüketilir. Altın ise mücevher haline getirilir, sanatta kullanılır, kasalarda kilitli külçelerde saklanır ve çeşitli başka amaçlarla kullanılır. Altının nihai hedefi ne olursa olsun, kimyasal bileşimi, değerli metalin kullanılamayacağı şekildedir - kalıcıdır. Bu nedenle petrol, tahıl vb. Emtialar için yapılabilecek arz / talep argümanı altın için pek de geçerli değildir. Diğer bir deyişle, metale olan talep kuruduktan sonra bile arz, yalnızca zamanla artacaktır.

ALTINA YATIRIM YAPMAK MANTIKLI MI?

Altına yatırım yapmanın en kolay yolu, gerçek külçe altınlara veya altın madenciliği şirketlerinin hisselerine yatırım yapabileceğiniz borsadır. Altın külçesine yatırım yapmak, altın madenciliği hisse senetlerine yatırım yapmaktan alacağınız kaldıracı sağlamaz. Altının fiyatı yükseldikçe, madencilerin daha yüksek kar marjları kazançlarını katlanarak artırabilir. Bir madencilik şirketinin, altın fiyatı 1000 dolar olduğunda 200 dolarlık bir kar marjına sahip olduğunu varsayalım. Fiyat% 10 artarsa, ons başına 1100 $ 'a yükselirse, altın madencilerinin işletme marjı % 50 artışla 300 $'a yükselir. Elbette, altın madenciliği stoklarında dikkate alınması gereken başka konular da var, yani politik risk (çoğu üçüncü dünya ülkelerinde faaliyet gösterdiğinden) ve altın üretim seviyelerini korumanın zorluğudur.

E-Bülten Kayıt