DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000

Hisse önerileri haberleri ekonomistlerin ve aracı kuruluşların günlük, haftalık, aylık ve yıllık hisse tavsiyeleri listelerini sizlerle buluşturur. Kısa vadeli hisse önerileri yanında orta ve uzun vade hisse senedi önerileri günlük bazda yerli ve yabancı kuruluşların bültenleri üzerinden aktarılır. Yatırım Finansman ve Yatırım Finansman günlük hisse senedi önerileri yanında Garanti BBVA, ICBC, Tacirler, Ahlatçı, Meksa, İntegral, Gedik, Oyak, Deniz, Ziraat, Halk, Vakıf ve İş Yatırım hisse önerileri sayfamız üzerinden ulaşılabilir.

GÜNLÜK HİSSE ÖNERİLERİ

Teknik analiz bazlı kısa vadeli hisse önerileri listelerinden oluşan bu hisse öneri seçeneği aracı kuruluşların günlük bültenleri aracılığı ile paylaşılır. Gazete Banka hisse tavsiye sayfası altından haftanın her günü günlük hisse önerileri listesine ulaşabilirsiniz. Günlük periyotta borsada en çok kazandıracak hisseler ve güçlü al veren hisseler anlık olarak Gazete Banka son dakika haberleri ile sizlerle buluşturulur.

HAFTALIK HİSSE ÖNERİLERİ

Aracı kuruluşlarca aktarılan haftalık hisse senedi önerileri borsa yatırımcıları ile Gazete Banka üzerinden sayfamız aracılığı ile buluşturulur. Kısa ve orta vade hisse önerileri kategorisinde yer alan bu listeler, teknik analiz ve temel analiz bazlı olarak hazırlanır. Hisse tüyoları paylaşımlarından farklı olarak lisanslı aracı kuruluş analistlerince belirlenen hedef fiyat ve stop loss detayları ile paylaşılan haberler, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) mevzuatlarına uygun paylaşılır. Paylaşımlar yatırım tavsiyesi taşımadığı ve finans kuruluşların Borsa İstanbul hisse model portföyleri oldukları unutulmamalıdır.

AYLIK HİSSE ÖNERİLERİ

Aracı kuruluşların aylık bazda yayımladıkları model hisse senedi portföylerini içeren bu tavsiyeler, ay boyunca yükseliş beklenen hisse senetlerinden oluşur. Orta ve uzun vadeli hisse senedi önerileri kategorisinde değerlendirilen bu hisselerde teknik analiz yanında açıklanan şirket bilançoları temel verileri de öneri detaylarında bulunur. Para kazanmak için uzun vade ve sabır gerektiğini gösteren bu paylaşımlara son dakika olarak aylık bazda sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

GÜÇLÜ AL VE SAT VEREN HİSSELER

Yerli aracı kuruluşlarla birlikte JP Morhan hisse önerileri sayfamız üzerinde görüntülenir. Gösterge analizine göre güçlü al veren hisseler haberleri anlık olarak okurlarımızla buluşturulur. Ekonomi görünümü yanında hisse senedi özelinde meydana gelebilecek değişimlerin baz alındığı bu öneri türünde, yerli ve yabancı aracı kuruluşların hisse önerileri anlık takip edilebilir.

YÜKSEK POTANSİYELE SAHİP GELECEĞİN HİSSELERİ

Aracı kuruluşların açıklanan şirket bilançoları sonrası hisse yorumları ile hedef fiyat ve getiri potansiyeli belirttikleri son dakika haberleri sayfamız üzerinden takip edilir. Geleceğin hisse senetleri temel analiz verilerine göre seçilirken, getiri potansiyeli yüksek hisseler için kuruluşların gelecek tahminleri de ayrıntılı olarak haberlerde işlenir. Borsada sağlam tüyolar arayanlar için işinin ehli ve deneyimli analistlere sahip yerli ve yabancı kuruluşların bilanço değerlendirmeleri ve şirket incelemeleri sayfamızda anlık olarak paylaşılır.

HİSSE SENEDİ NEDİR?

Hisse senedi, öz sermaye olarak da bilinir. Bir şirketin bir kısmının mülkiyetini temsil eden bir menkul kıymettir . Bu, hisse senedinin sahibine, şirketin varlıklarının ve kârlarının, sahip oldukları hisseye eşit bir oranını verir. Stok birimlerine "hisse" adı verilir. Hisse senetleri ağırlıklı olarak borsalarda alınıp satılır, ancak özel satışlar da olabilir ve birçok bireysel yatırımcının portföyünün temelini oluşturur. Bu işlemlerin, yatırımcıları dolandırıcılık uygulamalarına karşı korumayı amaçlayan hükümet düzenlemelerine uygun olması gerekir.

HİSSE SENEDİ ALMAK NE ANLAMA GELİR?

Şirketler, işlerini yürütmek için fon toplamak amacıyla hisse senedi çıkarırlar (satarlar). Hisse senedi sahibi (bir hissedar) şimdi şirketin bir bölümünü satın almıştır ve sahip olunan hisselerin türüne bağlı olarak, varlıklarının ve kazançlarının bir kısmı üzerinde hak iddia edebilir. Başka bir deyişle, bir hissedar artık ihraç eden şirketin sahibidir.

TAHVİL İLE HİSSE SENEDİ ARASINDAKİ FARKLAR NELERDİR?

Hisse senetleri , işi büyütmek veya yeni projeler üstlenmek için şirketler tarafından sermaye , ödenmiş veya hisse senedi çıkarılması için çıkarılır  . Birinin hisse senetlerini ihraç ederken doğrudan şirketten (birincil pazarda) veya başka bir hissedardan (ikincil pazarda) satın alması arasında önemli farklar vardır. Şirket hisse ihraç ettiğinde, bunu para karşılığında yapar.

Tahviller, birkaç yönden temelde hisse senetlerinden farklıdır. Birincisi, tahvil sahipleri şirketin alacaklılarıdır ve faizin yanı sıra anaparanın geri ödenmesi hakkına sahiptir. Bir iflas durumunda alacaklılara diğer menfaat sahiplerine göre yasal öncelik verilir ve bir şirketin geri ödemesi için varlıklarını satmaya zorlanması durumunda ilk önce tamamlanır. Öte yandan hissedarlar, en son sırada yer alırlar ve iflas durumunda genellikle dolar üzerinden hiçbir şey veya sadece kuruş alırlar. Bu, hisse senetlerinin doğası gereği tahvil sağlayan daha riskli yatırımlar olduğu anlamına gelir.

HİSSE SENEDİ NASIL SATIN ALINIR?

Çoğu zaman, hisse senetleri Nasdaq veya New York Borsası (NYSE) gibi borsalarda alınıp satılır. Bir şirket ilk halka arz (IPO) yoluyla halka açıldıktan sonra, hisse senetleri yatırımcıların bir borsada alıp satmaları için uygun hale gelir. Tipik olarak, yatırımcılar borsada hisse senedi satın almak için alım fiyatını (teklif) veya satış fiyatını (teklif) listeleyen bir aracılık hesabı kullanır. Hisse senedinin fiyatı, diğer değişkenlerin yanı sıra piyasadaki arz ve talep faktörlerinden etkilenir.

E-Bülten Kayıt