DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000

Hisse tavsiyeleri haberleri aracı kuruluşların borsada kazandıracak hisse senedi seçeneklerini sizlere anlık sunar. Borsada en çok kazandıracak hisseler günlük, haftalık, aylık ve yıllık hisse öneri alternatifleri ile hazırlanır. Temel ve teknik analiz ile kısa, orta ve uzun vade hisse önerileri bültenler yayımlanması ile sayfamızda yerini alır.

KISA VADE HİSSE ÖNERİLERİ

Günlük ve haftalık hisse tavsiye listeleri belirli periyotlarda aracı kurumlar tarafından paylaşılır. Borsa yatırımcıları trade adı verilen ve kısa vadede al-sat yöntemi ile para kazanmak için sayfamız üzerinde aracı kuruluş hisse senedi önerileri listelerine güncel olarak ulaşabilir. Hisse tüyoları paylaşımlarından farklı olarak sayfamız haberleri, alanında uzman ve ciddi büyüklükte fonu yöneten yetkin kuruluşların hisse yorumları ile bir araya getirilir. Borsada sağlam tüyolar  aramak yerine kısa vadede kazançlı çıkma istatistiğini artırmak için Tacirler, ICBC, Garanti BBVA, Ziraat, İş, Vakıf, Meksa, Oyak, Gedik, Şeker, Deniz, İntegral ve Ahlatçı Yatırım hisse önerileri yanında Yatırım Finansman, BNP Paribas ve Piramit Menkul hisse portföy önerileri listelerine ulaşabilirsiniz.

ORTA VADE HİSSE ÖNERİLERİ

Güçlü al veren hisseler ile birlikte borsada bugün, yarın ve gelecek dönemde kazandırması muhtemel orta vadeli hisse önerileri sayfamızda sizler için buluşturulur. Haftalık ve aylık periyotta yayımlanan aracı kuruluş model portföy önerileri yanında Gazete Banka sayfalarında geleceğin hisseleri için önemli veriler elde edebilirsiniz. Aracı kuruluş teknik bültenleri yanında İş Yatırım en çok beğenilen hisse önerileri ve hisse senedi hedef fiyatı ne kadar sorusunun yanıtlarına sayfamızdan ulaşılabilir.

UZUN VADE HİSSE ÖNERİLERİ

Aylık ve yıllık periyotta hisse tavsiyeleri paylaşımlarının yer aldığı bu grup önerilerde, temel analize ek olarak teknik analiz paylaşımlarından da yararlanılır. Dönemsel ekonomi değişimleri, para piyasası gelişmeleri ve finans dünyası trendleri yakından takip edilerek potansiyelli hisseler paylaşılır. Aylık maaş artırımı ile yapılan tasarruflara ek olarak belirli bir portföy birikimini hisse senedi piyasasında değerlendirmek isteyen yatırımcılar, uzmanlar tarafından Borsa İstanbul endekslerinde işlem gören hisselerden seçilen büyüme hisseleri ile kazanç elde etmek için sayfamızı takip edebilir.

EKONOMİST HİSSE ÖNERİLERİ

Ekonomist dergisi hisse önerileri yanında alanında uzman ekonomistlerin hisse önerileri sayfamızda yatırımcılar ile buluşturulur. Ciddi para ile yatırım yapmak isteyen yatırımcılardan, düşük bütçeler ile hisse biriktirmek isteyen yatırımcılara kadar geniş bir yelpazede hisse senedi paylaşımlarına sayfamızdan ulaşılabilir. SPK mevzuatı gereği sayfamızda, yatırım tavsiyesi içerilmemekle birlikte bireysel analizler değil; yetki belgeli ve lisanslı aracı kuruluşların önerdiği hisse senetleri ile ilgili son dakika haber paylaşımları yer alır.

HİSSE SENEDİ NEDİR?

Hisse senedi, öz sermaye olarak da bilinir. Bir şirketin bir kısmının mülkiyetini temsil eden bir menkul kıymettir . Bu, hisse senedinin sahibine, şirketin varlıklarının ve kârlarının, sahip oldukları hisseye eşit bir oranını verir. Stok birimlerine "hisse" adı verilir. Hisse senetleri ağırlıklı olarak borsalarda alınıp satılır, ancak özel satışlar da olabilir ve birçok bireysel yatırımcının portföyünün temelini oluşturur. Bu işlemlerin, yatırımcıları dolandırıcılık uygulamalarına karşı korumayı amaçlayan hükümet düzenlemelerine uygun olması gerekir.

HİSSE SENEDİ ALMAK NE ANLAMA GELİR?

Şirketler, işlerini yürütmek için fon toplamak amacıyla hisse senedi çıkarırlar (satarlar). Hisse senedi sahibi (bir hissedar) şimdi şirketin bir bölümünü satın almıştır ve sahip olunan hisselerin türüne bağlı olarak, varlıklarının ve kazançlarının bir kısmı üzerinde hak iddia edebilir. Başka bir deyişle, bir hissedar artık ihraç eden şirketin sahibidir.

TAHVİL İLE HİSSE SENEDİ ARASINDAKİ FARKLAR NELERDİR?

Hisse senetleri , işi büyütmek veya yeni projeler üstlenmek için şirketler tarafından sermaye , ödenmiş veya hisse senedi çıkarılması için çıkarılır  . Birinin hisse senetlerini ihraç ederken doğrudan şirketten (birincil pazarda) veya başka bir hissedardan (ikincil pazarda) satın alması arasında önemli farklar vardır. Şirket hisse ihraç ettiğinde, bunu para karşılığında yapar.

Tahviller, birkaç yönden temelde hisse senetlerinden farklıdır. Birincisi, tahvil sahipleri şirketin alacaklılarıdır ve faizin yanı sıra anaparanın geri ödenmesi hakkına sahiptir. Bir iflas durumunda alacaklılara diğer menfaat sahiplerine göre yasal öncelik verilir ve bir şirketin geri ödemesi için varlıklarını satmaya zorlanması durumunda ilk önce tamamlanır. Öte yandan hissedarlar, en son sırada yer alırlar ve iflas durumunda genellikle dolar üzerinden hiçbir şey veya sadece kuruş alırlar. Bu, hisse senetlerinin doğası gereği tahvil sağlayan daha riskli yatırımlar olduğu anlamına gelir.

HİSSE SENEDİ NASIL SATIN ALINIR?

Çoğu zaman, hisse senetleri Nasdaq veya New York Borsası (NYSE) gibi borsalarda alınıp satılır. Bir şirket ilk halka arz (IPO) yoluyla halka açıldıktan sonra, hisse senetleri yatırımcıların bir borsada alıp satmaları için uygun hale gelir. Tipik olarak, yatırımcılar borsada hisse senedi satın almak için alım fiyatını (teklif) veya satış fiyatını (teklif) listeleyen bir aracılık hesabı kullanır. Hisse senedinin fiyatı, diğer değişkenlerin yanı sıra piyasadaki arz ve talep faktörlerinden etkilenir.

E-Bülten Kayıt