Son dakika haberleri, güncel haberler, gündem haberleri, son dakika internet haber

Gündem

Son dakika gündem haberleri ile siz de önemli gelişmeleri yakalayın! Güncel internet haberleri ile Türkiye gündemini sizlere sunuyoruz. Bugün önemli haberler neler? Basın açıklamaları, röportajlar ve gündeme damga vuran olaylar... Son dakika flaş haberler ile sizler de gündemi yakından takip edebilirsiniz.

Gündem Haberleri

Isparta'da toplu taşıma ücretlerine zam yapıldı

Isparta'da halk otobüsü fiyatlarında düzenlemeye gidildi. Yapılan düzenleme ile birlikte Gülkentkartlı öğrenci ücreti 2.75 TL'den 3.75 TL' e, Gülkentkartlı tam ücret 3.25 TL'den 4,50 TL'ye çıkartıldı. Daha önce 3,75 TL olan paralı binişler 5 TL olurken, 1,5 Tl olan aktarma 2'inci biniş 2 TL oldu.

OSBÜK, iş dünyasını Bakan Varank ve Dönmez ile bir araya getirdi

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) tarafından, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, OSB başkanları, TOBB sektör meclis başkanları, oda başkanları, ASKON, TİM Genel Başkanları, BOTAŞ ve TEİAŞ'ın üst düzey yöneticilerinin katıldığı enerji gündemli bir istişare toplantısı düzenlendi. Toplantıda OSB'lerde yaşanan elektrik kesintileri ve doğalgaz sınırlaması başta olmak üzere enerji ile ilgili tüm sorunlar ve talepler istişare edildi.

Ören'deki yat, inşat ve bakım tesislerinde çalışacak ara eleman zorluğu yaşanıyor

Milas Ören'in Türkevleri Mahallesi'nde kısa sürede birbiri ardına mükemmel yat inşaat ve bakım tesisleri kurulmasına rağmen tesislerde çalışacak ara elaman bulmakta zorluklar yaşanırken bu tesislerin ve yatların ihtiyacı olan akaryakıtı karşılayacak bir akaryakıt istasyonunun olmayışı sıkıntı yaratıyor. Tesislerde çalışan personelin kiralık ev bulamayışı da kalıcı personel gelişini olumsuz şekilde etkiliyor.

ATO'da Optisyenler ve Gözlükçüler Eğitim Zirvesi gerçekleştirildi

Ankara Ticaret Odası (ATO) İdea tarafından Optisyenler ve Gözlükçüler Eğitim Zirvesi düzenlendi.

'Döviz kuru düşmesine rağmen tekstil ürünlerindeki fiyat artışı devam ediyor'

Ünlü modacı Mehmet Sait Dalmış, son dönemlerde döviz kurunun düşmesine rağmen tekstil ürünlerinde fiyat artışlarının devam ettiğini belirterek, fırsatçılığın önüne geçilmesini istedi.

Sadıkoğlu: 'Kısıtlama OSB'lerden başlamamalı'

MTSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Organize Sanayi Bölgelerinde (OSB) yaşanan elektrik kesintileri hakkında değerlendirme yaptı.

MASKİ'den Akhisar'a 84 milyon liralık yatırım

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, tarafından Akhisar'a MASKİ tarafından bugüne kadar 84 milyon TL yatırım yapılırken Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, büyükşehir ve MASKİ ile ilçede önemli alt ve üstyapı çalışmalarına imza atıldığını dile getirdi.

Ukrayna Büyükelçisi Bodnar'dan EOSB'ye ziyaret

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi'ni ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ile görüşen Ukrayna Büyükelçisi Vasyl Bodnar, Eskişehir OSB'nin düzenli sanayileşme ve OSB tecrübelerinden yararlanmak, aynı zamanda iki ülke sanayi kuruluşları arasındaki ilişkileri daha da geliştirmek istediklerini aktardı.

Samsun'da 1,2 milyon TL'lik altyapı yatırımı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü, Tekkeköy ilçesi Çınaralan Mahallesi'nde 1 milyon 200 bin TL değerindeki proje ile 1900 metre uzunluğunda kanalizasyon imalatı gerçekleştirdi. 80 gün önce yapımına başlanan projede çalışmalarda sona gelindi.

Rönesans'a 'En Fazla Çalışanı Olan Şirket' ödülü

Rönesans, 'Türkiye'nin En Büyük 500 Özel Şirketi' araştırmasında 'En Fazla Çalışanı Olan Şirket' kategorisinin birincisi olarak ödüle layık görüldü.

E-fatura'ya zorunlu geçiş süreci 30 dakikada tamamlanıyor

Gelir İdaresi Başkanlığı, 535 Numaralı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği'nde elektronik belgelerin kullanımı ve denetimine yönelik önemli değişiklikler yaptı. Buna göre, e-fatura ve e-arşive geçiş zorunluluğu için belirlenen ciro limitleri aşağı çekilirken, e-faturaya geçmesi gereken sektörlere de yenileri eklendi. E-ticaret yapanlar için e-faturaya zorunlu geçiş şartları değişti.

Kaz Dağları'nda yolu 7 dakikaya düşürecek Ayvacık T-2 Tüneli'nde ışık görünüyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Kaz Dağları'ndan geçişi kısaltacak Ayvacık T-2 Tüneli'nde çalışmaların sonuna gelindiğini ve yarın gerçekleştirilecek çalışmaların ardından ışığın görüleceğini duyurdu.

Bu etin kilosu 16 bin TL

İzmir'in Torbalı ilçesinde bir kasap dükkanında satılan Japon wagyu cinsi sığır eti, bin 200 dolarlık fiyatıyla dikkat çekiyor. Güncel kur değerine göre fiyatı yaklaşık 16 bin TL'yi bulan et için özellikle yurt dışından müşteriler geliyor. Kasap Mehmet Günbey, özel koşullarda yetişen sığırların bel ve sırt etinin 40 ila 60 gün arasında kaya tuzunda dinlendirildiğini belirterek, eti bilenleri pahalılığını vurgulamadığını ifade etti. Günbey, ette bulunan ve mermer diye tabir edile ince yağ dokusu için, 'Bu etin yağı elinizin sıcaklığıyla bile eriyebiliyor' dedi.

Kar yağdı, balık tezgahları şenlendi

DÜZCE (İHA) – Düzce'de kar yağışının ardından denizlerde balık bolluğu yaşanırken, bu durum tezgahlara da yansıdı.

Soğuklar enerji deposu pekmeze talebi artırdı

Sağlık açısından sayısız faydaları olan ve enerji verici özelliğiyle kış aylarında daha fazla tüketilen pekmez, hava sıcaklığının eksi derecelere düşüğü son günlerde daha fazla ilgi görmeye başladı.

Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan, '2022 yılı için koyduğumuz hedeflerimize odaklandık'

Türkiye'de uzun yol çekicilerinden, inşaat ve dağıtım kamyonlarına kadar geniş bir ürün ve hizmet yelpazesi sunan Koçaslanlar Otomotiv, 2022 yılı hedeflerini belirledi. Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan, 2022 yılında da aynı motivasyon ve birlik beraberlikle yolumuza devam edeceğiz. 2022 yılı için koyduğumuz hedeflerimize odaklandık' dedi.

Bilal Saygılı: 'Gıda Çarşısı taşınmalı'

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Başkanı Bilal Saygılı ve AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, Gıda Çarşısı olarak bilinen Yenişehir Ticaret Merkezi'nde esnafla bir araya geldi. Esnafın taleplerini dinleyen Saygılı ve Nasır, Gıda Çarşısı'nın uygun bir yere taşınması gerektiğini belirtti.

ANKARAKA 40 şirkete tıbbi cihazlar hakkında bilgilendirme yaparak sertifika verdi

Ankara Kalkınma Ajansı (ANKARAKA), Ankara'nın ilaç, tıbbi cihaz ve medikal ürünler alanında faaliyet gösteren 40 şirket ve girişimcinin kapasitelerinin artırılması hedefiyle tasarladığı İlaç, Tıbbi Cihaz ve Medikal Ürünler Hızlandırıcı Programı'nı tamamladı.

Geçtiğimiz günlerde boş kalan balık tezgahlarında bolluk başladı

Geçtiğimiz günlerde olumsuz hava şartları nedeniyle Eskişehir'de boş kalan balık tezgahlarında, hafta sonunun gelmesiyle birlikte bolluk yaşandı.

Toplam 5283 haber.

Son dakika haberleri ile gündem gelişmelerini sayfamızdan takip edebilirsiniz. Türkiye gündem haberlerinde bugün neler var? Gündemdeki önemli gelişmeler, açıklamalar, röportajlar sayfamızda yer alıyor. Türkiye gündemi son dakika haberleri ile sizler de anlık olayları yakalayabilirsiniz! Son dakika internet haberleri anlık olarak editörlerimiz tarafından sizlerle paylaşılıyor.