Para Piyasaları

Haftalardır düşüş eğiliminde olan Bitcoin, yeni güne toparlanarak başladı! Kripto para piyasalarında yukarı yönlü hareketler görülüyor

Bitcoin, verimli geçirdiği 2021 yılının Kasım ayı başlarında 69 bin 045 dolar ile tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. Ancak bu aşamadan sonra Bitcoin düşüş eğilimine geçti ve bu düşüş sürecinde bir dönem 42 bin dolar seviyesini test ettiyse de genel olarak 50 bin dolar ile 46 bin dolar fiyat aralığında hareket etti. Ancak 2022 yılında Bitcoin destek seviyelerini birer birer kaybetti ve 10 Ocak tarihinde en kritik bölgelerden biri olan 40 bin dolar desteğinin de altını gördü. Daha sonra toparlanan ve 40 bin dolar seviyesinin üzerinde kalma mücadelesi veren Bitcoin, 12 Ocak sabahında yeniden 42 bin 700 dolar seviyesini gördü.

Bitcoin Toparlanmaya Başladı

11-12 Ocak sabahlarını kapsayan son 24 saatlik süreçte Bitcoin elde ettiği değer artışlarıyla birlikte yönünü yeniden yukarı çevirmeyi başardı. 12 Ocak Çarşamba sabahına 42 bin 735 dolar seviyesinde giriş yapan BTC, yazım sırasında 42 bin 620 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bitcoin’deki toparlanma ile birlikte lider altcoin Ethereum (ETH) da yukarı yönlü hareket etti. 3 aylık süreçte sert değer kayıplarıyla karşılaşan Bitcoin’e genel olarak paralel hareket eden Ethereum da yeni günde gelen toparlanmalardan payını almayı başardı.

Ethereum 3 Bin Dolar Desteğini Geri Aldı

Bitcoin’in yukarı yönlü hareketlerine paralel hareket eden Ethereum da 3 bin dolar seviyesindeki kritik desteğin altına sarkmıştı. 12 Ocak sabahında gelen toparlanmalar sonrasında Ethereum bu desteği geri kazandı ve yeniden 3 bin 200 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Yazım sırasında Ethereum 3 bin 224 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.