BankacılıkEditörün SeçimiGündem

Halkbank’tan 12 Ay Anapara Ödemesiz, 60 Ay Vadeli 750 Bin TL’ye Kadar Kredi Desteği Geldi!

Halkbank’tan 12 Ay Anapara Ödemesiz, 60 Ay Vadeli 750 Bin TL’ye Kadar Kredi Desteği Geldi! Türkiye’de istihdam sahalarının genişletilmesi, kadınların ve gençlerin girişimcilik alanında etkin olması adına devlet tarafından sunulan destekler devam ediyor. Çeşitli kurum ve kuruluş aracılıkları ile sunulan bu destekler, aynı zamanda devlet bankaları tarafından da farklı kategoriler ve şartlar altında sunulabiliyor. Bu desteklerden birini vatandaşlara sunan Halkbank, girişimcilere yönelik 60 ay vadeli, 12 ay anapara ödemesiz 750 bin TL’ye kadar kredi desteği sağlıyor. Halkbank’ın bu kredi desteğinden yararlanmak isteyenlerin, aranan şartları da karşılıyor olması gerekiyor.

Halkbank’tan 750 Bin TL’ye Kadar Girişimci Destek Kredisi

Halkbank, girişimcileri destekleme amacıyla başlattığı kredi kampanyasında 60 ay vade fırsatı tanırken, bu vade sürecinde 12 ay anapara ödemesiz dönem fırsatı da sunuyor. Söz konusu kredi kampanyasında kullanılan kredi, Teknokent destek paketi kapsamında sunuluyor. Paketler halinde sunulan bu kredilerde 750 bin TL’ye kadar olan paketin yanında, 500 bin TL’ye kadar olan bir kredi paketi de bulunuyor.

Halkbank’tan 12 Ay Anapara Ödemesiz, 60 Ay Vadeli 750 Bin TL’ye Kadar Kredi Desteği Geldi!

Krediler İçin Aranan Şartlar

Girişimcilere yönelik sunulan söz konusu tekno girişimci kredisinden yararlanmak isteyenlerin belirli şartları karşılaması gerekiyor. Buna göre kişilerin karşılaması gereken şartlar ve kriterler şöyle:

  • Teknoloji geliştirme bölgesinde faaliyet gösteriyor olmak,
  • Yazılım veya bilişim sektöründe faaliyet gösteriyor olmak,
  • KOSGEB veya TÜBİTAK gibi kurum ve kuruluşlar tarafından sunulan ve desteklenen teknolojinin merkezinde olan destek programlarından yararlanma hakkını elde etmiş olmak.

Girişimci Destek Kredilerinde Detaylar

Söz konusu krediden yararlanmak için aranan şartları karşılayan vatandaşların bu kredileri Teknokent ya da Teknopark’ta ticari çalışmalarda kullanması gerekiyor. Bu alanlarda faaliyet gösteren vatandaşlar böylece söz konusu kredi kampanyasından yararlanabiliyor. Tekno Girişimci destek paketinde 500 bin TL limitle, 60 ay vadede ve 12 ay anapara ödemesiz kredi desteği sunuluyor. Öte yandan Teknokent destek paketinde ise 60 ay vade ve 12 ay anapara ödemesi şekilde 750 bin TL’ye kadar destek sunuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.