Bankacılık

Herkesin beklediği gelişme: Ziraat Bankası ve Vakıfbank kredi faizlerini güncelledi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), politika faizinde Eylül ayından itibaren indirime gitti. 23 Eylül tarihinde 100 baz puan, 21 Ekim tarihinde 200 baz puan ve 18 Kasım tarihinde 100 baz puan indirim ile Merkez Bankası politika faizini %15 seviyesine kadar indirdi.

Merkez Bankası’nın faizi indirmesi ile birlikte hem bazı özel bankalar hem de kamu bankaları kredi faiz oranlarında güncellemelere gitti. Merkez Bankası’nın politika faizindeki indirimleri sonrasında kamu bankalarından Ziraat Bankası ve Vakıfbank da konut kredi faiz oranlarını düşürme yoluna gitti. Gelen bu güncellemeler sonrasında kamu bankalarının çeşitli kredi türlerinde faiz oranlarını düşürmesi ile vatandaşlar da kredi faizlerini araştırmaya başladı…

Vakıfbank Konut, Taşıt ve İhtiyaç Kredileri

Ev almak isteyen, yatırım tercihini konuttan yana kullanmak isteyen ancak bunun için bankaların sunduğu konut kredilerinden yararlanması gereken vatandaşlar için Ziraat Bankası ve Vakıfbank, Merkez Bankası’nın faiz indirimleri sonrasında politika faizinde indirimlere gitti.

Gelen bu güncellemeler ile birlikte Vakıfbank’ta konut kredisi olarak sunulan “Sıfır konutlara özel Sarı Panjur Konut Kredisi” faiz oranı %1,29’dan başlayan seviyelere çekildi. Öte yandan Vakıfbank taşıt kredisi %1,50’den başlayana ve Vakıfbank ihtiyaç kredisi de %1,55’ten başlayan seviyelere çekildi. Bankanın sunduğu kredi faiz oranları, kredinin türü ve vadesine göre değişiklik gösterebiliyor.

Ziraat Bankası Konut, Tüketici ve Taşıt Kredileri

Vakıfbank’a benzer şekilde çeşitli kredi faiz oranlarında indirime giden bir diğer kamu bankası da Ziraat Bankası oldu.

Ziraat Bankası gelen bu güncellemeler ile birlikte konut kredisinde %1,20’den başlayan seviyeler ile kredi sunmaya başladı. Öte yandan Ziraat Bankası’nda tüketici kredisi de %1,55’ten başlayan, taşıt kredisi de “kaskolu-kaskosuz” ayrımları ile birlikte %1,61’den ve %1,63’ten başlayan seviyelere güncellendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.