Gündem

Hızlı tren seferinde yeni rekor kırıldı: İstanbul – Ankara – Konya seferleri için yolcuların koltuk sayısı yükseltildi

Geçtiğimiz günlerde iller arası tren seferlerinin sayısı artırıldı. Yapılan bu yeni düzenleme ile vatandaşlardan gelen yoğun istek beklentinin üzerinde gerçekleşti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı tarafından yapılan yazılı açıklamada yoğun talepler nedeniyle yeni bir rekor kırıldığı ve sefer sayısının yeniden artırılması kararı alındığı açıklandı.

30 BİNİ AŞAN SEFER SAYISI İLE YENİ REKOR KIRILDI!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu hızlı tren seferlerine yönelik ilginin yoğun olduğunu açıkladı. Yapılan açıklamada şu sözlere yer verdi: “Seferlerin arttırıldığı ilk günden itibaren 31.651 yolcu seyahat düzenledi ve bu tüm zamanların rekoruydu” dedi.

Ulaşılan bu rekor sefer sayısı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından seferlerin artırılması yönelik yeni bir hamleyi beraberinde getirdi. 10 Eylül tarihi itibariyle farklı iller arası yapılan hızlı tren seferleri 44’ten 56’ya yükseltildi.

HIZLI TREN SEFERİ YAPILAN İLLER

Hızlı tren seferleri talebe göre şu iki iller arasında gerçekleşiyor: Ankara ve İstanbul arası, Konya ve İstanbul arası, Konya ve Ankara arası, Eskişehir-İstanbul arası

Elde edilen verilere göre Ankara-İstanbul arası hızlı tren sefer sayısı 24’e yükseltildi. Bununla beraber diğer tren seferleri de artırıld. Konya ve İstanbul arası hızlı tren sefer sayısı 10, Konya ve Ankara arası 14 oldu.

Eskişehir ve İstanbul arasında ilk kez düzenlenen sefer sabah 6:00’da Eskişehir’den başlayarak İstanbul’a doğru yol alıyor. Hızlı tren seferinin tamamlanması ise akşam saat 20:40’ı buluyor.

HIZLI TREN SEFERLERİNDE KOLTUK SAYILARI ARTIRILDI!

Ankara-istanbul arasında düzenlenen hızlı tren seferinde koltuk sayısı 7.686’ydı. Talep arttıkça ve sefer sayıları arttırıldıkça 10.584’e kadar çıkarıldı. Konya ve İstanbul arası koltuk sayısı 3.288 iken 4.542’ye yükseltildi. Konya ve Ankara arası sefer hattı koltuk sayısı 5.796’dan 6.762’ye çıkarıldı. Sefer sayıları yükseltilmesi ile beraber yolcuların kapasitesi de arttı.

10 – 15 EYLÜL TARİHLERİ ARASI REKORA ULAŞILDI!

10 Eylül tarihinde hızlı tren sefer kapasitelerinde artış rekor kırdı ve günlük 31.651’e ulaştı. 10 ve 15 Eylül tarihleri arasında elde edilen verilerde 172.000’den fazla yolcunun hızlı treni kullandığı ortaya çıkarıldı. En fazla yolcu taşımacılığı ise Ankara – İstanbul ve Ankara arasında gerçekleşti. Bu rakam 87.163 kişiydi. Eskişehir – İstanbul arası hızlı tren seferi en son ve en yeni açılanıydı. 10 ve 15 Eylül tarihleri arasında 4.460 yolcu seyahat etti.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Tolgahan Sarıkaş

Gazetebanka.com‘da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.