BankacılıkEditörün SeçimiGündem

İBB’den İstanbulkart sahiplerine masrafsız ve faizsiz kredi desteği başladı! Başvuruda bulunana 2.500 TL verilecek!

Ekonomik şartlar halkın her kesimini zor durumda bırakmaya başladı. Dar ve orta gelirli vatandaşlar son dönemlerde oluşan ekonomik tabloda geçim sıkıntısı yaşamaya başlarken, orta üstü gelir grubundaki vatandaşlar da bu yükselişlerden etkilenmeye başladı. Oluşan ekonomik tabloda artan acil nakit ihtiyaçları, vatandaşların bu ihtiyaçlarını gidermek adına nasıl bir yöntem tercih edebilecekleri konusunda belirsizlikler de oluşturdu. Birçok vatandaş söz konusu ihtiyaçları için bankaların sunduğu kredileri tercih ederken, bir cazip teklif de İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (İBB) geldi. İBB, Fibabanka ile kurduğu işbirliğinde İstanbulkart sahiplerine özel, faizsiz ve masrafsız tüketici kredisi desteği kampanyasını başlattı. İşte detaylar…

İBB ve Fibabanka’dan Tüketici Kredisi

İstanbullular için fırsatlarını duyuran İBB’nin iştirak şirketi BELBİM A.Ş., Fibabanka ile kurduğu işbirliği kapsamında kredi desteklerini başlattı. Söz konusu kredi desteğinde başvuruda bulunanlar 500 TL’den 2.500 TL’ye kadar faizsiz, masrafsız veya 2.500 TL’den 5.000 TL’ye kadar azami 24 ay vadeli kredilerden yararlanabilecek. İstanbulkart’ın geçerli olduğu her bölgede kullanılabilecek olan bu kredi, başvuru sahibinin isteğine göre nakit olarak hesaba da aktarılabilecek.

İstanbulkart’ın Geçtiği Her Yerde Kullanılabilir

İstanbulkart sahiplerine özel 2.500 TL’ye kadar 5 aylık ödemeler ile faizsiz, masrafsız ve 5.000 TL’ye kadar 24 aya kadar vadeli düşük faizli Dijital Bakiye fırsatı sunuluyor. İstanbulkart’ın mobil uygulamasının dijital kartına yüklenen bakiye dijital kart üzerinden ulaşımlarda ya da İstanbulkart’a aktarılarak İstanbulkart’ın geçerli olduğu her yerde kullanılabiliyor.

Nakit Kullanım da Açık Olacak

Kullanıcılar, söz konusu tüketici kredisini nakit olarak kullanmak istediğini belirttiklerinde IBAN bilgisinin bulunduğu ıslak imzalı dilekçe ve kimlik fotokopisi ile İstanbulkart Başvuru Merkezi’ne başvuruda bulunabilecek. Böylece başvuru sonrasında ilgili aşamaların ardından kart sahibinin hesabına 3 iş günü içinde EFT işlem ücreti kesilerek ilgili tutar transfer edilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.