Gündem

İbufen şurup ne kadar, kaç TL? 2022 güncel eczane fiyatı

İbufen şurup ne kadar, yan etkileri nelerdir ve kullanımı hakkında merak ettiklerinizi yazımızda hazırladık. İbufen şurup fiyatı ve diğer detaylar yazımızda yer alıyor.

İbufen şurup ne kadar, kaç TL? 2022 güncel eczane fiyatı

İBUFEN ŞURUP NEDİR, NE İŞE YARAR?

İbufen Şurubu iki ağrı kesici ilaç içerir. Ağrıyı, ateşi ve iltihabı azaltmak için birlikte çalışırlar. Baş ağrısı, kas ağrısı, regl ağrısı, diş ağrısı, eklem ağrısı gibi birçok rahatsızlığın tedavisinde kullanılır.

İbufen şurubu, yan etkileri azaltmak için en iyi şekilde yiyeceklerle birlikte alınır. Doz ve ne sıklıkta ihtiyacınız olduğuna doktorunuz karar verecektir. Doktorunuzun önerdiği şekilde düzenli olarak almalısınız. Ağrıyı tedavi etmek için kullanılan ilaçlar genellikle en iyi ağrının ilk belirtisinde alınır. Sadece kısa süreli kullanım içindir. Semptomlar devam ederse veya kötüleşirse veya ilacın 3 günden fazla kullanılması gerekiyorsa doktorunuza danışın.

Bu ilaç doğru kullanıldığında yan etkiler nadirdir, ancak mide ekşimesi, hazımsızlık, mide bulantısı ve mide ağrısına neden olabilir. Bunlardan herhangi biri sizi rahatsız ederse veya geçmezse doktorunuza danışın.

İBUFEN ŞURUP NİÇİN KULLANILIR?

* Ağrı kesici

* Ateş Tedavisi

İBUFEN ŞURUBUNUN FAYDALARI NELERDİR?

İbufen şurubun faydaları şu şekildedir:

Ağrı kesici

İbufen Şurubu iki ilaç içerir: Her ikisi de ağrı kesici olarak yaygın olarak kullanılan Parasetamol ve İbuprofen. Ağrıyı, şişmeyi ve iltihabı azaltmak için farklı şekillerde çalışırlar. Bu ilaç, migren, baş ağrısı, sırt ağrısı, adet (adet) ağrısı, diş ağrısı ve romatizmal ve kas ağrısı ile ilişkili hafif ila orta şiddette ağrının tedavisinde çok etkilidir. Anti-inflamatuar bileşen, bu ilacı suşların, burkulmaların ve kas ağrılarının tedavisinde daha etkili hale getirir.

En fazla faydayı elde etmek için reçete edildiği gibi alın. Tehlikeli olabileceğinden çok fazla almayın ve ihtiyacınız olandan daha uzun süre almayın. Genel olarak, mümkün olan en kısa süre için işe yarayan en düşük dozu almalısınız.

Ateş Tedavisinde

İbufen Şurubu, ateşin neden olduğu yüksek sıcaklığın düşürülmesine yardımcı olur. Bu ilaç, soğuk algınlığı ve grip semptomlarının, boğaz ağrısının ve ateşin tedavisinde etkilidir. En fazla faydayı elde etmek için reçete edildiği gibi alın. Tehlikeli olabileceğinden, gereğinden fazla veya daha uzun süre kullanmayın. Genel olarak, mümkün olan en kısa süre için işe yarayan en düşük dozu almalısınız.

İbufen şurup ne kadar, kaç TL? 2022 güncel eczane fiyatı

İBUFEN ŞURUBUN YAN ETKILERİ NELERDİR?

Çoğu yan etki herhangi bir tıbbi müdahale gerektirmez ve vücudunuz ilaca uyum sağladıkça kaybolur. Devam ederse veya onlar için endişeleniyorsanız doktorunuza danışın.

* Göğüste ağrılı yanma hissi

* Hazımsızlık

* Mide bulantısı

* Karın ağrısı

İBUFEN ŞURUBU NASIL KULLANILIR?

Bu ilacı doktorunuzun önerdiği doz ve sürede alınız. Kullanmadan önce talimatlar için etiketi kontrol edin. Bir ölçü kabı ile ölçün ve ağızdan alın. Kullanmadan önce çalkalayınız. İbufen Şurubu yemekle birlikte alınmalıdır.

İBUFEN ŞURUBU NASIL ÇALIŞIR?

İbufen Şurubu iki ilacın bir kombinasyonudur: İbuprofen ve Parasetamol. Ateş, ağrı ve iltihaplanmaya (kızarıklık ve şişme) neden olan bazı kimyasal habercilerin salınımını engelleyerek çalışır.

İBUFEN ŞURUP NE KADAR? FİYATI

İbufen şurup satış fiyatı 9.63 TL'dir.

Flagyl Şurup Ne Kadar, Kaç TL? 2022 Güncel Eczane Fiyatı

Gaviscon Şurup Ne Kadar, Kaç TL? 2022 Güncel Eczane Fiyatı

Zinco Şurup Ne Kadar, Kaç TL? 2022 Güncel Eczane Fiyatı

Duphalac şurup ne kadar, kaç TL? 2022 güncel eczane fiyatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.