Para Piyasaları

INFO Yatırım Dolar Yorumları – 10 Ocak Pazartesi

INFO Yatırım 10 Ocak Pazartesi Dolar yorumları yayımlandı. İşte detaylar…

Geçtiğimiz haftaya 13.34 seviyelerinde başlangıç yapan USDTRY paritesi hafta içerisinde dalgalı bir seyir izledi ve parite haftayı 13.80 seviyelerinde kapattı. Yeni haftaya da bu seviyelerde başlangıç yapan paritede piyasalar geçtiğimiz hafta yurtiçinden gelen enflasyon verisini izlemiş ve gelen veri ile birlikte enflasyonun yıllık bazda son 19 yılın zirvesinde olduğu belirtilmişti.

Yeni haftaya başlarken piyasalar haftanın ilk işlem gününde yurtiçinden gelecek olan İşsizlik Oranı verisini takip edecek. Veri ile birlikte TL varlıklarında volatilite artacaktır. Haftaya genel olarak baktığımızda ise yarın da yine yurtiçinden gelecek olan Cari Hesap verisi TL kanadında izlenecek ekonomik veriler arasında yer alıyor. Dolar endeksine baktığımızda ise bugün piyasaları sert etkileyebilecek bir ekonomik veri akışı bulunmuyor.

Pariteyi teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde 14.00 – 14.40 – 14.65 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 13.45 – 12.81 – 12.45 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.