Para Piyasaları

İnfo Yatırım Dolar Yorumları – 11 Ocak Salı

İnfo Yatırım 11 Ocak Salı Dolar yorumları yayımlandı. İşte detaylar…

Haftanın ilk işlem gününde piyasalar yurtiçinden gelen işsizlik oranı verisini takip etti. TÜİK’in açıklamasına göre Kasım ayında işsizlik oranı yüzde 11.2 olarak açıklandı. Böylelikle Kasım’da işsizlik oranının bir önceki aya kıyasla değişmediği görüldü. Haftaya 13.70 seviyelerinde başlangıç yapan USDTRY paritesi haftanın ilk işlem gününde yukarı yönlü hareketlenmeler gerçekleştirdi ve parite 13.93 seviyelerini test etti.

Haftanın ikinci işlem gününe 13.73 seviyelerinde başlangıç yapan paritede piyasalar yeni günde yurtiçinden gelecek olan Cari Hesap verisini takip edecek. Veri ile birlikte TL varlıklarında volatilite artacaktır. Dolar kanadına baktığımızda ise 18:00’da FED Başkanı Powell’ın ABD senatosunda yapacağı konuşma takip edilecek.

USDTRY paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 14.00 – 14.40 – 14.65 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 13.45 – 12.81 – 12.45 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.