Para Piyasaları

İnfo Yatırım Dolar Yorumları – 2 Şubat Çarşamba

İnfo Yatırım 2 Şubat Çarşamba Dolar yorumları yayımlandı. İşte detaylar…

Piyasalar yurtiçinden gelen imalat PMI verisini takip etti. Açıklanan veriye göre Türkiye’de söz konusu endeks Ocak’ta 50.5 değerinde gerçekleşti. Bir önceki ay endeks 52.1 seviyesindeydi. Her ne kadar geçtiğimiz aya nazaran düşük bir veri gelse de, 50 seviyesinin üzerindeki değerler endekste büyümenin gerçekleştiği anlamını taşıyor. Haftaya 13.48 seviyelerinde başlangıç yapan USDTRY paritesi aşağı yönlü hareketlenmeler gerçekleştirdi. Bu hareketlenmeler ile birlikte parite, an itibari ile haftaya başlangıç seviyesinin altında fiyatlamalar gerçekleştiriyor. Yeni günde gözler 16:15’te ABD kanadında açıklanacak olan ADP özel sektör istihdam verisinde olacak. Cuma günü yine ABD’den gelecek olan tarım dışı istihdam verisinin öncüsü sayılabilecek bu veri ile birlikte dolar endeksinde volatilite artacaktır.

USDTRY paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 13.90 – 14.14 – 14.38 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 13.15 – 12.81 – 12.45 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.