Para Piyasaları

İnfo Yatırım Dolar Yorumları – 21 Ocak Cuma

İnfo Yatırım 21 Ocak Cuma Dolar yorumları yayımlandı. İşte detaylar…

TL kanadında haftanın en önemli gelişmelerinden olan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Toplantısı dün gerçekleşti. Toplantı sonrasında merkez bankası beklentilere paralel olarak faiz oranında değişikliğe gitmedi ve böylelikle politika faizini yüzde 14’te sabit bıraktı. Banka 2021 yılının Eylül ayında faiz indirim döngüsüne girmişti ve Ocak toplantısı ile birlikte bu döngüye ara vermiş oldu. Karar metni incelendiğinde TL’yi öncelikleyen geniş kapsamlı bir politika çerçevesinin gözden geçirme sürecinin yürütüldüğü belirtildi. Ek olarak cari fazlaya da vurgu yapıldı.

Karar ardından USDTRY paritesinde sınırlı geri çekilmeler yaşandı. İçerisinde bulunduğumuz haftaya 13.44 seviyelerinde başlangıç yapan USDTRY paritesi hafta içerisinde dar bantta az volatil fiyatlamalar gerçekleştirdi.

Haftanın son işlem gününde de haftaya başlangıç seviyesinin yakınlarında fiyatlamalar gerçekleştiren pariteyi teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 13.90 – 14.14 – 14.38 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Gevşemelerde ise 13.15 – 12.81 – 12.45 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.