Para Piyasaları

İnfo Yatırım Dolar Yorumları – 25 Şubat Cuma

İnfo Yatırım 25 Şubat Cuma Dolar yorumları yayımlandı. İşte detaylar…

Rusya’nın Ukrayna’ya karşı başlattığı askeri operasyon küresel bazda gerilimleri oldukça artırdı. Artan bu gerilimler ise gelişmekte olan ülke para birimleri üzerinde baskılar oluşmasına neden oldu. Bu baskılardan TL’de nasibini aldı ve USDTRY paritesinde yukarı yönlü hareketlenmeler gerçekleşti. Bu hareketlenmeler ile 14.64 seviyeleri test edildi ve ardından bu seviyelerden aşağı yönlü gevşemeler gerçekleştirdi.

Haftanın son işlem gününe 13.96 seviyelerinde başlayan USDTRY paritesinde piyasalar yeni günde 10:00’da yurtiçinden gelecek olan Ekonomik Güven Endeksi verisini takip edecek. Diğer yandan dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik askeri operasyonu hakkında açıklamaları takip edildi.

Erdoğan; Rusya’nın askeri operasyonunu bölgenin barış ve huzuruna vurulmuş bir darbe olarak belirtti. Haftanın son işlem gününde USDTRY paritesini teknik olarak inceleyecek olursak 14.38 – 14.65 – 15.00 seviyeleri direnç noktaları olarak; 13.90 – 13.15 – 12.72 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir