Para Piyasaları

İnfo Yatırım Dolar Yorumları – 6 Ocak Perşembe

İnfo Yatırım 6 Ocak Perşembe Dolar yorumları yayımlandı. İşte detaylar…

Yeni haftaya 13.33 seviyelerinde başlangıç yapan USDTRY paritesi hafta içerisinde dalgalı bir seyir izledi. Haftanın dördüncü işlem gününe 13.59 seviyelerinde başlangıç yapan paritede Pazartesi günü yurtiçinden gelen enflasyon verisi takip edilmiş ve enflasyon yıllık bazda son 19 yılın en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Dün ise piyasalar ABD kanadında açıklanan FOMC toplantı tutanaklarını takip etti.

Tutanaklara genel olarak bakıldığında faiz artış konusuna vurgu yapıldığı görüldü. Buna istinaden faiz artışının beklenenden daha erken olma ihtimalinin yüksek olduğu kaydedildi. Tutanaklar dolar endeksinde değer kazanımları yaşanmasına sebep oldu. Yeni günde ise yine ABD kanadından gelecek olan ekonomik veriler takip edilecek. 16:30’da İşsizlik Haklarından Yararlanma Bşv. 18:00’da ise ISM İmalat Dışı Satın Alma Md. Endeksi verisi takip edilecek.

USDTRY paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 14.00 – 14.40 – 14.65 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 13.45 – 12.81 – 12.45 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.