Para Piyasaları

İnfo Yatırım Dolar Yorumları – 7 Ocak Cuma

İnfo Yatırım 7 Ocak Cuma Dolar yorumları yayımlandı. İşte detaylar…

Haftaya 13.34 seviyelerinde başlangıç yapan USDTRY paritesi hafta içerisinde dalgalı bir seyir izledi. Haftanın son işlem gününde haftaya başlangıç seviyesinin üzerinde fiyatlamalar gerçekleştiren paritede yurtiçinden gelen enflasyon verisi takip edilmişti. Veri ile birlikte enflasyonun yıllık bazda son 19 yılın en yüksek seviyesinde gerçekleştiği görülmüştü. Yeni günde haftanın en önemli ekonomik verileri takip edilecek. ABD kanadından gelecek olan Tarım Dışı İstihdam ve İşsizlik Oranı verileri küresel bazda volatilitenin artmasına neden olacaktır.

FED’in de yakından takip ettiği istihdam sektörüne dair veriler ile FED’in faiz patikasına ilişkin atabileceği adımların ipuçları aranıyor. Diğer yandan ABD kanadından gelen işsizlik maaşı başvuruları takip edildi. Çalışma Bakanlığı’nın açıklamasına göre geçtiğimiz hafta işsizlik maaşı başvurularında 7 bin artış yaşandı ve 207 bin seviyesine yükseldi. Bu rakam ise son 50 yılın en düşük rakamları arasında kalmaya devam etti. Yeni günde ABD kanadından gelecek olan Tarım Dışı İstihdam verileri TSİ 16:30’da açıklanacak.

USDTRY paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde 14.00 – 14.40 – 14.65 seviyeleri direnç noktaları olarak; 13.45 – 12.81 – 12.45 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.