Ekonomi

İnfo Yatırım, hisse önerileri listesini duyurdu: BIMAS, GARAN, KORDS (23 Haziran)

İnfo Yatırım, hisse önerileri listesini duyurdu: BIMAS, GARAN, KORDS… 23 Haziran İnfo Yatırım hisse önerileri neler?

BIST100 Teknik Analizi

BİST100 endeksi geçtiğimiz işlem gününe hafif satıcılı başlangıç yaptı. FROTO haberinin etkileri ve hissenin endeksteki ağırlığının yüksek olmasıyla genele yayılan alımlar sonrasında endeks alıcılı seyre yöneldi ve günü yatay tamamladı.

Demir çelik sektörü paylarındaki baskı devam etti. Rusya – Ukrayna gerginliğiyle birlikte sert yükselen çelik ve hurda fiyatları, bu dönemde gerilerken, fiyatlardaki gerileme metal ana sanayi sektörü paylarını baskıladı. Ayrıca global resesyon endişesi çelik ve hurdaya olan talebin azalacağına yönelik fiyatlamalar, endekste ağırlığı yüksek olan şirketleri satıcılı seyre yöneltti.

Bugün yurt içi taraftaki en önemli veri akışı TCMB faiz kararı olacak. TCMB’den faizde değişiklik ön görmüyoruz. Karar ardından Dolar / TL seyri yakından takip edilecek.

60 g HO’nun geçtiği 2.510’un üstünde pozitif görüşümüz devam ederken, endekste kısa vadede 2.590 – 2.605 – 2.625 seviyeleri direnç, 2.555 – 2.536 – 2.520 seviyeleri destek olacak.

HİSSE ÖNERİLERİ – 23 HAZİRAN

Son dakika ekonomi haberlerini Google Haberler üzerinden takip etmek için TIKLAYINIZ.

Gündeme damga vuran önemli gelişmelerden haberdar olmak için TELEGRAM KANALIMIZA ABONE OLABİLİRSİNİZ.

Gazetebanka.com asla yatırım tavsiyesi vermez. Uzmanların görüşlerini, yorumlarını, röportaj ve son dakika açıklamalarını sizlerle paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.