Ekonomi

İnfo Yatırım hisse önerilerini paylaştı – 26 Kasım Cuma

26 Kasım Cuma İnfo Yatırım hisse önerilerini yayınladı. İnfo Yatırım hisse tavsiyeleri ve analizi şu şekilde:

İNFO YATIRIM HİSSE ÖNERİLERİ

BIST100 Teknik Analizi

• BİST100 endeksi, haftanın dördüncü işlem gününe pozitif başlangıç yaptı. Bilişim, iletişim ve teknoloji sektörü endeksleri önderliğinde endeks günü alıcılı ve yeni rekoruyla tamamladı.

• Endeks geçtiğimiz gün 1.805,97 – 1.833,76 arasında hareket etti.

• Geçtiğimiz günlerde BAE’nin en büyük fonu Abu Dhabi Investment Authorıty ile TVF arasında teknoloji girişim fonu için muhtıra imzalanması ve BAE’nin Türkiye’ye 10 milyar dolar yatırım yapacağını açıklamasıyla bu sektörlerin dün ön plana çıktığını düşünüyoruz. Ayrıca TCMB tarafından açıklanan Hisse & DİBS işlemleri verilerinde yabancı yatırımcıların hisse alımlarına devam ettiğini ve son 4 haftada 1,2 milyar dolarlık hisse alışları yaptığını gözlemliyoruz. 19 Kasım’da biten haftada f aiz kararı sonrasında kurun yukarı yönlü sert hareketlerine rağmen DTH’lardan çözülme olmamasını endeks açısından yabancı girişinin yükselmesiyle pozitif görüyoruz.

• BİST100 endeksinde 1.800 psikolojik destek olarak ön plana çıkarken, 1.750 – 1.670 seviyeleri destek olarak takip edilecek. Endeksin 1.750 seviyesinin üstünde kalması durumunda 1.875 yeni hedef direnç seviyesi olarak ön plana çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.