Ekonomi

İnfo Yatırım teknik olarak hareket yapmasını beklediği 5 hisse senedini öne çıkardı: ASELS, CIMSA, GARAN, KCHOL ve TTKOM hisse yükseliş…

İnfo Yatırım hisse önerileri listesini açıkladı! 7 Ocak Cuma tarihli Teknik Analiz Bülteni üzerinden aktarılan hisse tavsiyeleri listesi, teknik olarak hareket yapması beklenen beş hisse senedinden oluştu. Aracı kuruluş bülteninde Borsa İstanbul 100 (Bist100) yorumlarını da yatırımcılarla paylaştı.

7 OCAK 2022 İNFO YATIRIM BORSA YORUMLARI

BİST100 endeksi geçtiğimiz işlem gününe Fed etkisi ile negatif başlangıç yaptı. Fed tutanaklarında faiz artırımının hızlı olacağı ve bilançonun küçüleceğinin açıklanması piyasalara şok etkisi yarattı. Borsa İstanbul tarafından geçtiğimiz haftalardan bu yana süre gelen BİST50 paylarına uptick rule kuralı dün de getirilirken, BİST100 endeksinde dün hisse bazlı hareketler ön plana çıktı. Ulaştırma sektörü ve kimya petrol plastik payları önderliğinde endeks günü pozitif tamamladı.

Endeks en düşük 1.977,66 – en yüksek 2.021,77 seviyesini gördü. Endekste 2.000 seviyesi psikolojik destek olarak ön plana çıkıyor. Kısa vadede takip edeceğimiz bir diğer destek seviyesi de 1.978 seviyesi olacak. 2.050 seviyesinin üstünde kalınması durumunda ise tekrar 2.100 seviyesi hedef haline gelebilir.

7 OCAK 2022 İNFO YATIRIM HİSSE ÖNERİLERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.