Para Piyasaları

İngiltere o şirkete işaret etti: Bitcoin ve altcoin hizmetlerinde kabul edilemez derece yüksek yanlışlar var!

İngiltere’de finansal teknoloji şirketi Revoult zor durumda! Denetçilerin baskısı altına giren şirkete yönelik tespit edilen muhasebe hataları, FCA’dan istenen kalıcı dijital varlık hizmet onayını riske atıyor.

Birleşik Krallık (İngiltere) düzenleyicisi, kripto para ekosistemi etrafında çok ihtiyaç duyulan netliği oluşturmaya çalışıyor. Bu kesintinin ortasında, Finansal Raporlama Konseyi (FRC), Revolut’un yıllık raporunda bir kusurun sinyalini verdi.

İNGİLTERE DÜZENLEYİCİ YÜKSEK RİSK BULUYOR

Bir rapora göre , finansal teknoloji şirketi Revolut, denetçilerinin baskısı altına girdi. Birleşik Krallık’taki düzenleyici, muhasebesinde potansiyel hatalar tespit ettiğinden, iç kontrolleri iyileştirmesi istendi. Raporlarında kabul edilemez derecede yüksek önemli yanlışlık riskinden bahsettiler.

Revolut, Birleşik Krallık’ta büyüyen bir ödeme grubudur. Yüksek profilli kusurlar dizisi üzerinde regülatörün radarında olmuştur. Rapor, en son denetim kalite denetimine aşina olan bazı kişilerin bu bilgileri verdiğini belirtti.

BDO’nun denetimi, şirketin “yetersiz” bir gelir muhasebesi alımından muzdarip olduğunu ima etti. Düzenleyici, sonuçların tespit edilmemiş önemli yanlışlık riski gösterdiğini söyledi. Ayrıca Revolut’un ödeme süreçlerinde hesap verebilirlik eksikliğinden de bahsetti.

FCA ONAYI BEKLENİYOR

Bu arada, Revolut’un ülkede dijital varlık hizmetleri sunmak için FCA’dan kalıcı onay isteyen son şirket olduğu bildiriliyor. Ancak hala yanıt bekliyor. Düzenleyici, kara para aklamayı önleme süreçleri endişesiyle kripto grubuna bakıyor.

Mart ayında FCA, az sayıda şirketin geçici kayıtta kalabileceğini de duyurdu. Bu kripto şirketlerinden bir sonraki duyuruya kadar hizmetleri durdurmaları isteniyor.

Raporda, denetçilerin geçen yıla göre artık daha zorlu hale geldiği belirtildi. Bu dikkat, düzenleyici tarafından dövüldüklerinde görülebilir. Ancak BDO’nun son yaklaşımı, Revolut ve diğer şirketler için hesapların açılmasında gecikmelere yol açabilir.

Daha önce, Coingape, kripto düzenleyici İngiltere ve AB’nin sektörle ilgili kurallar konusunda bölünmüş durumda olduğunu bildirdi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.