İş Bankası ve Akbank'ta 0 KM ve 2. El Taşıtlar İçin 70 Bin TL Taşıt Kredisi Seçeneklerinde Faiz Oranları ve Geri Ödeme Tabloları

Bankaların taşıt kredisi kampanyaları devam ediyor! En uygun taşıt kredisi hangi bankada? Bankaların 2022 güncel taşıt kredisi faiz oranları haberimizde yer alıyor. İşte banka banka faiz oranları listesi...

PAYLAŞ
Güncel Haberleri Takip Et Google News ile Takip Et
GAZETE BANKA - Tonyukuk Hoca

2020 yılı genelinde pandemi nedeniyle küresel bir enflasyon artışı yaşandı ve bu enflasyonun etkileri, 2021 yılının sonuna kadar kendisini gösterdi. Salgın sürecinde yaşanan kapanmalar ve alınan yasaklama kararları ile otomobil üreticileri de üretimlerini durdurdu ya da yavaşlattı. Otomobil üretiminin aksaması ile birlikte 0 km araçlarda arz azaldı ve böylece bu durum araç fiyatlarının yükselmesine neden oldu. Yurtiçi araç piyasasında 0 km araçların artan fiyatlarına karşılık, 2. el araç fiyatlarında da artışlar yaşandı ve 2. el araç fiyatları 2021 yılı boyunca bu seyrini korudu. Araç fiyatlarında yaşanan artışlarla birlikte vatandaşlar bankaların sunduğu taşıt kredilerini araştırmaya başladı.

Türkiye İş Bankası 2. El Taşıt Kredisi

Türkiye İş Bankası, 2. El Binek – Taşıt Kredisi kampanyasında %2 oranda faiz imkanı sunuyor. İş Bankası 70 bin TL kredi tutarında %2 faiz oranı uyguluyor ve 36 ay vadede 391 TL diğer masraflar ve aylık 2 bin 926 TL taksit ödemesi ile birlikte toplamda 105 bin 719 TL geri ödeme tablosu hesaplanıyor. İş Bankası, bu taşıt kredisi kampanyasında minimum 1 ay vade ve maksimum 48 ay vade seçeneği sunuyor.

Akbank 0 KM Taşıt Kredisi

Bir diğer özel banka olan Akbank’ta ise 0 km taşıt kredisi kampanyasında %2,15 faiz oranı uygulanıyor. Akbank 70 bin TL 0 km taşıt kredisinde 48 ay vadede %2,15 faiz oranı ile aylık taksit ödemesi 2 bin 560 TL olarak hesaplanıyor. Toplamda 385 TL diğer masraflar ile birlikte toplam geri ödeme ise 123 bin 249 TL olarak hesaplanıyor. Akbank taşıt kredisinde minimum 1 ve maksimum 48 ay vade imkanı sağlıyor. Bankaların sunduğu kredilerin miktarlarına göre vade seçeneği de değişiklik gösterebiliyor.

Gazete Banka

HABERİ PAYLAŞ:
Önemli Haber