Gündem

İSPARK etkinlik tarifesi tepki çekti: Otopark etkinliğine gelenlere büyük şok!

İstanbul’da konser ve spor müsabakaları için yapılan etkinliklerin düzenlediği bölgelere gidenler otoparklarda sürpriz tarifelerle karşılaşıyor. Son günlerde tepkiye neden olan bu ücretler özellikle bu tarz etkinlik alanlarında birkaç saatliğine gelenler için 150 TL’yi buluyor. İSPARK ise tam gün ücreti talep ediyor. Otopark görevlilerinin hedefinde ise etkinliğe gelmiş olan ve üzerlerindeki formalardan tanınan kişiler oluyor.

İSTANBULDA RAKAMLAR SINIRI AŞIYOR!

İstanbul’da otopark sıkıntısı uzun yıllardır gündemde yer alıyor. Özellikle Kadıköy , Beşiktaş ve Şişli bölgeleri maç günlerinde ya da konser zamanlarında daha yoğun hale geliyor. Otoparkçılar ise bu durumu fırsata çeviriyor. Konser ya da maç etkinliklerinde özel tarife kapsamında yüksek ücretler alıyor.

BAZI GÜNLER 150 TL’Yİ BULUYOR!

Etkinliklere konu olan Şişli Kadırga Caddesinde özel ya da İSPARK’a ait olan otoparklar özellikle etkinlik günlerinde farklı bir fiyat politikası izliyor. Otoparklarda maç için gelmiş ya da konser için gelmiş olan sürücülerden park süresi farketmeksizin tam gün ücreti alınıyor.

Küçük Çiftlik parkı girişinde ise İSPARK otoparkı tabelasının yazılı olduğu alanlardaki tabela tarifesi geçerli olmuyor. Normalde 2 saatlik park için 23 TL, 4 saatlik park için 30 TL alınırken konser günlerinde etkinlik adı altında bu rakam 50 TL’ye çıkıyor. Bazı durumlarda 3 katına ulaşarak 150 TL’yi buluyor.

“2 SAAT İÇİN 100 TL”

Geçtiğimiz günlerde futbol maçı izlemek için stadyuma geldiğini ifade eden Dündar Kan:”Özel otoparkı seçtiğini ve Beşiktaş maçı için geldiği otoparkta 2 saat için 100 TL ödediğini” ifade etti.

“Yoğunluktan dolayı yer bulunmuyor. Geçen hafta arabasız geldim. Çıkışta 5 kilometre yürüdüm takside bulunmuyor” dedi.

VATANDAŞ MAĞDUR, YETKİLİLER AÇIKLAMA YAPMAK İSTEMİYOR

Bir başka vatandaş Hüseyin Türkoğlu etkinlik günlerinde otopark ücretlerinde fazla artışın olduğuna dikkatleri çekti. “Aracımı özel otoparka bırakmıştım. Maç günüydü. 3 saatliğine sadece 150 TL ödedim. Normalde 20 TL. Maç günü yer bulmak çok zor mecbur bu yüksek fiyatları veriyoruz” dedi.

Başka bir kişi ise konser için geldiğini ifade ederek: “Buralara gelmeyin. Otopark fiyatları uçmuş ya yürüyelim ya da scooter kullanalım. Maç günü otopark fiyatı 2 katına çıkıyor” dedi.

İSPARK yetkilileri ise etkinlik adıyla alınan bu rakamlar için herhangi bir açıklama yapmak istemedi.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.