Bankacılık

İstanbul’dan Ev Almak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı! Herkes Milyonlar Öderken; Bu İlanlar Sayesinde Yalnızca 750 Bin TL’ye Ev Sahibi Olun!

İcralık ilanların yakından takip ettiği günümüzde bankalar, neredeyse her hafta konut ilanlarını güncellemeye başlamış bulunuyor. İhale yöntemi ile satışa çıkarılan konutlar, belirlenen ihale başlangıç bedeli üzerinden açık artırma usulü alınan teklifler ile ihalenin sonunda satılıyor. İhaleye katılım için belli bir teminat talep eden bankalar, konutun satın alınamaması halinde teminat bedelini de ihale ediyor. Aynı yöntemle satış gerçekleştiren Vakıfbank, bu ay İstanbul’da 5 daire satıyor.

Vakıfbank’ta İstanbul Daireleri 750 Bin TL’den Başlıyor

Vakıfbank’tan satılık olan İstanbul dairelerinin ihale başlangıç bedelleri bu ay 750 bin TL’den başlıyor. İstanbul ilinin Pendik ilçesinin Esenler mahallesinde yer alan 88 metrekarelik bir 4+0 daireyi bu fiyattan ihaleye çıkarmış olan Vakıfbank, aynı fiyattan ihalesini başlattığı bir başka daireyi ise, İstanbul ilinin Gaziosmanpaşa ilçesinin Karadeniz mahallesinden satışa çıkarıyor. Bu dairenin genişliği ise, yayınlanan ilanda 79 metrekare olarak bildirilmiş bulunuyor.

Vakıfbank’tan Daire Satın Almak Piyasadan Daha Uyguna Geliyor

İcradan satılan konutlara vatandaşların yoğun bir şekilde ilgi göstermesinin nedeni, konutlara herhangi bir KDV ödemesi gerçekleştirmedikleri için çok daha uygun fiyata satın alabiliyor olmaları oluyor. İstanbul ilinde 760 bin TL’lik ihale başlangıç bedeli ile bir başka daire satışa çıkarmış olan Vakıfbank, bu dairenin Gaziosmanpaşa ilçesinin Karadeniz mahallesinde olduğunu ve 71 metrekare genişliğinde olduğunu duyurmuş bulunuyor. Yine aynı bölgede yer alan 75 metrekarelik başka bir daire ise, 780 bin TL’lik ihale başlangıç bedeliyle Vakıfbank’tan satılıyor.

Vakıfbank’ın İstanbul Daireleri Kapış Kapış Gidiyor

İhale süreci boyunca teklifleri kabul etmeye devam edecek olan Vakıfbank, başka bir daireyi de yine Gaziosmanpaşa ilçesinin Karadeniz mahallesinden satışa koyuyor. Piyasa fiyatının altında fiyatlar sunan Vakıfbank’ın konutları resmen kapış kapış giderken, bu dairenin genişliği 85 metrekare; ihale başlangıç bedeli ise 900 bin TL olarak belirlenmiş bulunuyor.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.