Para Piyasaları

İsviçre’nin dev dijital varlık bankasının patronundan Bitcoin için umutlandıran tahmin! BTC bu fiyatı görebilir mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 10 Kasım tarihinde 69 bin 045 dolar ile tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. Bu aşamadan sonra geri çekilmeler yaşayan Bitcoin, haftalarca süren düşüş eğiliminden 2022 yılında da çıkamadı ve 50 bin dolar seviyesinin altında kalmaya devam etti. Bitcoin, 10 Ocak tarihinde 40 bin doların altını gördükten sonra 43 bin dolar seviyesinin üzerine yeniden çıkmayı başardı ve bu toparlanma, 2022 yılı adına umutları arttırdı. Değer artışı beklentileri artmaya başlarken, BTC adına bir kritik yorum da İsviçre merkezli dijital varlık bankası SEBA Bank’ın CEO’sundan geldi.

SEBA Bank CEO’sundan Kritik BTC Fiyat Tahmini

İsviçre’nin St. Moritz kentinde düzenlenen Crypto Financial Konferansı’ndan CNBC’ye açıklamalarda bulunan Buehler, 2022 yılında Bitcoin’in 69 bin dolar seviyesini geçeceğini düşündüklerini belirtti. Ünlü CEO konuya ilişkin yaptığı açıklamasında “Dahili değerleme modellerimiz şu anda 50 bin dolar ile 75 bin dolar aralığında bir fiyat gösteriyor. Bu seviyeyi göreceğimizden oldukça eminim. Mesele her zaman zamanlama meselesidir.” sözlerini dile getirdi.

Bitcoin “Ölüm Kesişimi” Bölgesine Yaklaştı

Bitcoin 2021 yılına 30 bin dolar bandında giriş yapmış ve bu fiyat seviyesi, söz konusu dönem için rekor seviyeler olarak kaydedilmişti. Heyecan ve beklentinin yüksek olduğu o dönemden sonra Bitcoin 2022 yılına 47 bin dolar bandında giriş yaptı ancak düşüş eğilimi devam etti ve BTC 42 bin dolar etrafında fiyatlanmaya başladı. Bitcoin fiyatındaki kayıpları 50 günlük hareketli ortalamanın 200 günlük hareketli ortalamasının altına düştüğü durumlarda kullanılan “ölüm kesişimi” bölgesine yaklaşan Bitcoin, gelen toparlanmalar ile bu bölgeden bir miktar uzaklaştı. Yazım sırasında Bitcoin 42 bin 914 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.