Jandarma Personel Alımı 2019 Başvuru Şartları Nelerdir?

Jandarma ve SAhil Güvenlik Akademisi subay öğrenci alımı başvuru süreci devam ediyor. Adaylar, başvurularını 26 Temmuz 2019 günü saat 17.00'a kadar internet üzerinden yapabilir.

0
172
Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Subay Öğrenci Alımı
Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Subay Öğrenci Alımı

Jandarma personel alımı 2019 konusunda gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. “Jandarma subay alımı başvuru nelerdir?” sorusunun yanıtlarını arayan adaylar internet üzerinden bu konuda araştırma yapmaya devam ediyor. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi tarafından kamuoyuna açıklanan son duyuruda, 220 erkek subay öğrenci yapılacağı belirtildi. 2019 Jandarma subay alımı için ön başvurular 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü resmen başladı ve 26 Temmuz 2019 tarihinde mesaim bitimi olan saat 17.00’a kadar devam edecek. Adaylar başvurularını nereden ve nasıl yapacak? Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi öğrenci alımı başvuru şartları nelerdir? İşte merak edilen tüm detaylar…

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi, 2019 yılı itibarıyla kamuoyuna duyurduğu personel alım ilanında 220 adet erkek subay öğrenci alımı gerçekleştireceğini açıkladı. 1 Temmuz Pazaretesi günü itibarıyla resmen başlayan başvuru süreci, 26 Temmuz 2019 tarihi saat 17.00’de mesai bitimine kadar devam edecek. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi subay öğrenci alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen erkek adaylar; Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden başvuruda bulunabilecek. Kurumun bu internet sitesi üzerine e-Devlet Kapısı sistemi üzerinden de giriş yapmak ve başvuru işlemlerini başlatmak mümkün.Jandarma 2019 subay alımı ile ilgili olarak merak edilen tüm detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Jandarma Subay Öğrenci Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi’nin internet sitesi üzerinden vatandaşların bilgisine sunduğu 220 erkek subay öğrenci alımı ilanında birtakım koşullar yer alıyor. Söz konusu ilana başvuruda bulunmak isteyen adayların bu şartlara uygun olması gerekiyor. İşte Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi subay öğrenci alımı genel ve özel şartları:

 • Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi’ne yapılacak olan ön başvurular sadece, https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet Kapısı aracılığıyla yapılmaktadır. İnternet ortamı dışında posta vasıtasıyla veya şahsen başvurma yoluyla yapılan tüm başvurular dikkate alınmayacaktır.
 • Adayların başvuru kılavuzunda belirtilen hususların tamamını okuduktan sonra başvuruda bulunması gerekmektedir.
 • Ön başvurular 1 Temmuz 2019 tarihinde başlayacak ve 26 Temmuz 2019 günü saat 17.00’da sona erecektir.
 • Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’ne e-Devlet Kapısı sistemi üzerinden e-devlet şifresi, mobil imza, e-İmza, T.C kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden biri kullanarak giriş yapılması gerekmektedir.
 • Başvurusu kabul edilen ve seçme sınavlarına katılmaya hak kazanan aday listesi, sınavlara ilişkin bilgiler, sınav merkezi, sınav tarihi ve diğer tüm duyurular https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet sitesi üzerinden ilan edilecektir.
 • Adayların başvuru kılavuzunu okumadan, internet platformu üzerinde başvuru yapmaması gerekmektedir. Başvuru esnasında yapılan yanlış işaretlemeler veya yanlış beyanlardan, bununla birlikte ilanların takip edilmemesinden doğan olumsuz sonuçlardan tamamen aday sorumludur.

Jandarma Subay Öğrenci Alımı Adaylarda Aranacak Nitelikler Nelerdir?

 • T.C. vatandaşı ve erkek olmak
 • Lise veya Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dengi olarak kabul edilen eğitim kurumlarından mezun olmuş veya eğitim sürecinin başlayacağı 9 Eylül 2019 tarihine kadar mezun olacak durumda olmak
 • Ocak ayının biri itibarıyla 21 yaşını bitirmemiş olmak (1 Ocak 1998 tarihinde ve sonrası bir tarihte doğmuş olmak)
 • Güvenlik soruşturması veya arşiv taramasından olumlu sonuç almak
 • Silah taşımaya ya da silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak
 • 2019 yılı Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Öğrenci Temini Başvuru Kılavuzu’nda belirtilmiş olan başvuru şartlarını taşıyor olmak.

Jandarma subay öğrenci ilanında adayların baştan sona okumak zorunda olduğu kılavuza buradan erişebilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here