Jandarma Personel Temin Sayfası: Jandarma Subay Alımı Başvuruları Nasıl Yapılır?

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi 220 erkek subay öğrenci alımı başvuruları devam ediyor. Jandarma personel alımı başvuruları nereden ve nasıl yapılır, başvuru şartları nelerdir? Detaylar haberimizde...

0
150
Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Subay Öğrenci Alımı
Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Subay Öğrenci Alımı

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi tarafından yapılan duyuruya göre Jandarma subay personel alımı gerçekleştirilecek. Son açıklamalara göre 220 erkek subay öğrenci alımı yapılacak Jandarma subay alımı başvuru süreci 1 Temmuz 2019 tarihinde resmen başladı. Jandarma personel alımına yapılacak olan ön başvurular 26 Temmuz 2019 günü saat 17.00’da sona erecek. Başvuruların sonuçları ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi’nin düzenleyeceği sınava katılmaya hak kazanan adaylar, https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresinden duyurulacak.

Jandarma Subay Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi’nin 220 erkek subay öğrenci alımına ilişkin yayınlamış olduğu personel alımı ilanında adayların başvuru sırasında hangi esaslara uyması gerektiği açıkça belirtilmiştir. Buna göre;

 • Ön başvurular yalnızca https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet sitesi ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet Kapısı aracılığıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
 • Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi’ne başvurmak isteyen subay öğrenci adaylarının “Başvuru Kılavuzunun” tamamını okuması ve bunun akabinde başvurusunu yapmış olması gerekmektedir.
 • Ön başvuruların başlama tarihi 1 Temmuz 2019 günü olarak belirlenmiştir. Ön başvuruların son tarihi ise 26 Temmuz 2019 günüdür. Adayların bu gün içinde saat 17.00’ye kadar başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.
 • Jandama ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’ne e-Devlet Kapısı üzerinden e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı ya da internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile giriş yapılması mümkündür.
 • Başvuru değerlendirmelerinin ardından başvurusu kabul edilen ve seçme sınavlarına katılmaya hak kazanan aday listesinin sınavlarla ilgili uygulama esasları, sınav merkezi, sınav tarihi ve diğer tüm duyurular, https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresinden takip adayların bilgisine sunulacaktır.
 • Adayların baştan sona okumaları gereken başvuru kılavuzunu okumadan internet ortamı dışında yaptıkları tüm başvurular reddedilecektir. Başvuru sırasında yapılan yanlış kodlamalar ve yanlış beyanlardan, ilanların takip edilmemesinden doğacak olumsuz sonuçlardan adayın kendisi sorumludur.

Jandarma Subay Alımı Adaylarda Aranacak Nitelikler

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi 220 erkek subay öğrenci alımı ilanında belirtilen, adaylarda aranacak nitelikler şu şekilde açıklanmıştır:

 • T.C vatandaşı ve erkek olmak
 • Lise veya MEB tarafından onaylanmış dengi okullardan mezun olmak
 • Ocak ayının biri itibarıyla 21 yaşını bitirmemiş olmak
 • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç almak
 • Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak
 • 2019 Yılı Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Öğrenci Temini Başvuru Kılavuzu’nda belirtilen başvuru şartlarını taşıyor olmak. (www.jandarma.gov.tr ve www.jsga.edu.tr internet adresleri üzerinden söz konusu kılavuza ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here