Gündem

Japon teknoloji şirketi dünyada ilk olan uçan bisikleti tasarladı: Görenler gözlerine inanamadı maliyeti ise yok artık dedirtti!

Amerika’da bir fuarda dünyanın ilk uçak bisikletinin tanıtımı yapıldı. Japon teknoloji şirketi tarafından tasarımı gerçekleştirilen bu cihaz görenleri hayrete düşürürken fiyatı ile de şaşkına çevirdi.

Amerika’nın Michigan eyaletinde Detroit otomobil fuarı düzenlendi. Fuarda ilk uçak bisikletinin tanıtımı yapıldı. Bu başarıya imza atan Hoverbike değerinin 777 bin dolar olduğunu açıkladı. Bu Türk lirası olarak yaklaşık 14.2 milyon TL’ye karşılık geliyor.

DÜNYANIN İLK UÇAN BİSİKLETİ 40 DAKİKADA HAVADA KALABİLİYOR!

Japon teknoloji şirketi Aerwins Technologies dünyada eşi benzeri görülmemiş bir projeye imza attı. İlk uçan bisiklet olarak tarihi geçecek proje düzenlenen bir otomobil fuarında sergilendi. Denemesi yapılırken 40 dakika boyunca havada kalabilme özelliği de eklendi. Uçan bisiklet yaklaşık olarak saatte 100 kilometre hıza ulaşabiliyor.

“2023 YILI HEDEFİMİZ DAHA KÜÇÜK VERSİYONUNU SATIŞA SUNMAK!”

Fuarın başkanlığını yapan ve fuarda tanıtımı yapılan uçan bisikletin test sürüşünü de gerçekleştiren Thad Szott duygularını şu şekilde ifade etti: “Araca bindikten sonra 15 yaşında olduğumu hissettim. Sanki Star Wars’tan yeni çıkmışım ve onların bisikletine atlamış gibiyim” dedi. Uçan bisiklet Türk lirası ile yaklaşık 14.2 milyon TL’ye denk geliyor.

Teknoloji şirketinin kurucusu ve CEO’su Shuhei Komatsu: “Bunun bir ilk olduğunu insansız hava araçları üretmeye artık başlanıldığını” ifade ettiği sözlerine şunları ekledi: “2023 yılında hedefimiz daha küçük versiyonunu oluşturarak satışını yapabilmek.”

DAHA UCUZ VE KULLANIŞLI BİR MODEL TASARLANACAK!

Japon teknoloji şirketi sunduğu çalışmayı daha da geliştirerek maliyeti azaltmayı hedefliyor. Şİrketin ileriye dönük 2025 yılı hedefinde bu strateji ile çalışmalara devam etmek yer alıyor. Daha küçük, portatif ve elektrikli bir modelinin tasarlanması düşünülüyor. Bu şekilde maliyetinin de 50 bin dolara kadar düşürülmesi öngörülüyor.

Amerika’nın Michigan eyaletinde 14 Eylül itibariyle düzenlenmeye başlanan Detroit otomobil fuarı 25 Eylül’e kadar tanıtımını sürdürecek.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Tolgahan Sarıkaş - Gazetebanka.com'da Gazeteci

Gazetebanka.com‘da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.