Jeff Bezos destek sağladı, emlak firmasına Bitcoin ödemeleri başladı!

Jeff Bezos'un emlak şirketine olan desteği ile Latin Amerikan emlak firması BTC ödemelerini kabul edeceğini açıkladı. Latin Amerikan emlak firması olan La Haus bitcoin ile ödeme yapılabileceğini açıkladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Jeff Bezos destek sağladı, emlak firmasına Bitcoin ödemeleri başladı!
Jeff Bezos’un emlak şirketine olan desteği ile Latin Amerikan emlak firması BTC ödemelerini kabul edeceğini açıkladı. Latin Amerikan emlak firması olan La Haus bitcoin ile ödeme yapılabileceğini açıkladı.
Gazete Banka - Tolgahan Sarıkaş

Amazon’un kurucusu olan Jeff Bezos tarafından büyük destek gören Latin Amerikalı bir şirket olan La Haus, yeni yayınladığı açıklama ile zincir üstü işlemler ve ev alım-satımında ödemelerin BTC ile yapılabileceğini duyurdu.

Emlak Şirketinden BTC Atağı

Şirket kripto para birimini kabul ederek daha fazla mülke genişletmeyi de planları arasında olduğunu duyurdu. La Haus başkanı Rodrigo Sanchez- Rios olayla ilgili açıklama yaparken, Bitcoin ve gayrimenkul dünyasının mükemmel bir uyum ile devam edebileceklerini de ekledi.

Kolombiya ve Mexico da bulunan La Haus firmaları ise ay da 1 milyar dolardan fazla işlem gerçekleştirdiğini açıklamıştı. Bu açıklama sonrasında oldukça şaşıran kripto dünyası, mülkiyet alım satımları sonrasında da yükselişe geçerek yeniden BTC’nin zirveye oturabilecek olması da konuşulanlar arasındaydı. BTC’nin bu anlaşmadan sonra ne yapacağı ve yüzde oranında nasıl bir değişiklik seyredeceği de oldukça merak edilmiş olup tüm kripto dünyasının analistlerden bir açıklama beklediği de gözlemlenmiştir.

Jeff Bezos Hangi Emlak Şirketini Destekliyor?

2017 yılında kurulan La Haus adlı şirket, Acrew Capital, Jeff Bezos Expeditions, Kaszek Ventures ve TIME Ventures gibi firmalardan 150 milyon doların üstünde risk sermaye fonu elde etti. Şirket eski Kolombiya Sierra’yı da cumhurbaşkanlığı dijital dönüşüm konusunda başkan yardımcısı olarak işe aldı.

Castro- Sierra şirketin tokenlaştırma ve aracısızlatırma konularıyla ilgili olarakta girişimlerde bulunacağını bildirdi. La Haus’un destekçilerinden biri olan Jeff Bezos yine anlaşması ile hem şirketi hem de yatırımcıları oldukça sevindirdi. La Haus adında ki Latin Amerikan bir emlak şirketini destekleyen Jeff Bezos, desteklediği emlak şirketi ile de yeni bir anlaşmaya imza attı. Jeff Bezos’un imzaladığı yeni anlaşma kapsamında herkes La Haus üzerinden yapacağı mülkiyet işlemlerini nakde ihtiyaç duymadan ve nakde çevirim yapmadan BTC ile ödeme yapabilecek.

La Haus da BTC Neden Geçerli Sayıldı?

La Haus üzerinde geçerli sayılan BTC ödemelerinin nedeni ise büyük merak konusu oldu. Merak edilmesinin sebebi ise her firmanın bunu kabul etmeyeceğinden kaynaklandı. La Haus’un bu ödeme yönttemini kabul etmesinin sebebi kripto ve mülkiyetlerin birbirine katkı sağlayacak dönüşümlerde bulunacak potansiyeline sahip olması ve La Haus emlak şirketi destekçilerinden birisinin ise Jeff Bezos olmasıydı.

Jeff Bezos, kripto dünyasını desteklediği gibi emlakçı şirketini de destekliyor ve bu sebeple iki desteklediği kategoriyi birleştirerek daha fazla kazançlarda elde edebiliyor. Jeff Bezos’un bu desteği sayesinde La Haus korkmadan ve Jeff Bezos kefilliği ile birlikte kriptom dünyasına atılım sağladı. Kripto dünyasının anlık getirdikleri ve götürdükleri ile emlakçılık dünyasına ses getirecek olası ve bu artırımlar ile hyatırımların çoğalacağı da konuşulanlar arasındaydı. La Haus da kripto dünyasına katılım sağladıktan sonra ise yatırımların ne yönde seyredeceği oldukça merak ediliyor oldu.

La Haus Aracılığıyla Hangi Ödemeler BTC Türü İle Yapılabilecek?

La Haus’un Jeff Bezos ile anlaşması sonrasında emlak şirketi bünyesinde de BTC ile ödemeler alacağını açıklamıştı. Emlak şirketi bünyesinde ki tüm ev alım-satım işlemlerinde ki ödemelerin BTC ile yapılabileceğini duyurdu ve bu sayede işlemlerin yapılması sadece müşterilere bırakıldı.

Tamamen müşterilere bırakılan bu ödeme seçenekleri ile yeterli miktarda BTC’si bulunan her vatandaşın mülkiyet işlemlerini La Haus üzerinden gerçekleştirmesine de izin verildi. Bu sayede müşteriler BTC’lerini nakde çevirmeden de emlak işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Gazete Banka

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN