Para Piyasaları

Jonathan Morgan: Ethereum fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmak için momentum oluşturuyor

FXStreet kripto para analisti Jonathan Morgan yaptığı analizde şunları belirtti:

Ethereum fiyatı, son üç haftadaki belirsizliğe rağmen satın alma baskısının yeniden canlandığını yansıtarak hafta için %16'dan fazla arttı. Nokta ve Şekil Analizi, bir yükseliş giriş fırsatının mevcut olduğunu gösterir.

Ethereum fiyat hareketi 5.000 dolardan başka bir koşuya hazırlanıyor

Ethereum fiyatı, kripto para birimi alanında tekrar birincil lider olacak şekilde konumlandırıldı. Alım satım yaptığı ayı bayrağının üst trend çizgisinin üzerine çıktı ve herhangi bir kısa satıcının daha fazla satış baskısını sürdürme fırsatını reddetti. 4.800 $ fiyat seviyesi, Ethereum'u tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkarmak için boğaların geçmesi gereken son direnç bölgesidir.

Şu anda 50$/3-kutu geri dönüş Noktası ve Şekil grafiğinde 4.800$'da bir çift tepe var. Bu ikili zirve, Ethereum'un tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından önceki son satın alma fırsatını yaratıyor . Bu nedenle, varsayımsal uzun kurulum, 4.850$'lık bir satın alma durdurma emri, 4.600$'lık bir zararı durdurma ve 6.250$'lık bir kar hedefidir. Öngörülen kar hedefi, Nokta ve Şekil Analizinde Dikey Kar Hedefi Yönteminden türetilir.

Muhafazakar tüccarlar, mevcut ikili zirveden bir geri çekilmeyi beklemek ve ardından bir üçlü zirve geliştirmek isteyebilirler. Ek olarak, muhafazakar tüccarlar uzun sürmeden önce Bear Trap, Bearish Fakeout veya Bearish Shakeout formasyonu bekleyebilirler.

Ancak aşağı yönlü riskler devam ediyor. Ethereum , eski ayı bayrağının üzerinde bir kırılmaya rağmen çok hızlı bir şekilde 3.300 dolar seviyesine doğru derin bir geri çekilme geliştirebilir. Günlük Ichimoku grafiğinde şu anda gizli düşüş eğilimi mevcut ve tüccarları mevcut yükselişin yanlış bir hareket olabileceği konusunda uyarıyor. Ethereum'u ayı bayrağı içinde döndüren bir günlük kapanış, muhtemelen güneye doğru bir hareketi tetikleyecek ve Nokta ve Şekil grafiğindeki herhangi bir yükseliş giriş fırsatını geçersiz kılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.