Para Piyasaları

JPMorgan açıkladı: Ethereum Defi hakimiyetini kaybedebilir! ETH ne olacak?

Bloomberg'e göre, JPMorgan, Ethereum ağını ölçeklendirmek için "en kritik" gelişme olan Sharding özelliğinin geç başlatılması nedeniyle, Ethereum'un hızına yetiştiğinde, hakimiyetini çoktan kaybetmiş olabileceğini kaydetti.

Ethereum'un Defi hakimiyetini kaybetmesinin iki yönlü nedeni

Ethereum'un Defi alanındaki hakimiyetini potansiyel olarak kaybedebilmesinin iki ana nedeni olduğu açıktır. Birincisi – ölçeklenebilirlik sorunu ve ikincisi, bağımsız blok zincirlerine sahip artan sayıda rakip olacaktır.

Şu andan itibaren, blok zincirler işlemleri birbiri ardına işler. Bununla birlikte, Ethereum'un Sharding özelliği ile – ETH 2.0'da bir ölçeklenebilirlik işlevi , Ethereum'un üstünlüğünü koruyarak paralel işleme mümkün olacaktır. Ancak, bu yükseltme uygulamadan uzak, 2023'te gelmesi bekleniyor, ancak Ethereum zaten Defi'deki yüzde 100 pazar payından sadece yüzde 70'e düştü ve Sharding özelliği uygulamasını önlemezse daha da düşeceği tahmin ediliyor.

Panigirtzoglou, Ethereum'a yönelik bir diğer "oldukça sorunlu" tehdidin bağımsız blok zincirlere sahip pazar rakipleri olduğunu da sözlerine ekledi. Bu rakipler, güvenlikleri için Ethereum'un Katman 1 ağına güvenmek yerine, ayrı blok zincirlerinde daha erişilebilir ve daha ucuz yeniliklerle geliyorlar. Bu endişelerin yerine, Ethereum , tahtını geri almak için ideal olarak ETH 2.0 lansmanını ilerletmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.